Scandal mare, în noaptea de vineri spre sâmbătă, pe Calea Aradului din Timişoara. Poliţişti, jandarmi dar şi mascaţii de la forţele speciale au intervenit după ce un şofer băut a intrat cu BMW-ul în trei autoturisme parcate pe marginea drumului. Şoferul turmentat a fost cu greu scos din mâinile unuia dintre proprietarii autovehiculelor avariate.
A ajuns cu maşina într-un şanţ şi, deşi era rănit, a dispărut de la locul accidentului. Este vorba despre şoferul unui Fiat Punto, care este căutat de poliţişti. Totul s-a întâmplat joi după-amiaza, în localitatea Giroc din judeţul Timiş.
Un şofer beat a lovit cu maşina un stâlp, după care autoturismul s-a răsturnat. Totul s-a petrecut chiar în faţa sediului Poliţiei Rutiere din Timişoara. Motivul? Şoferul s-a aplecat să ridice sticla de bere din care a băut în timp ce conducea şi pe care o scăpase.
Accident de circulație, sâmbătă seara, la ieșirea din Timișoara spre Giroc. Șoferul unui microbuz Mitsubishi a pierdut controlul volanului și a reușit să lovească trei mașini parcate pe marginea drumului și un stâlp. Tânărul de la volan era băut și nici nu deținea permis de conducere.