Amenzi cu zecile au împărţit agenţii de circulaţie, marţi, conducătorilor auto care au virat neregulamentar în centrul Timişoarei. Şoferii grăbiţi nu au mai ţinut cont de banda pe care se află şi s-au băgat în faţa autovehiculelor care circulau regulamentar. După ce au fost surprinşi de aparatele radar au avut surpriza să fie traşi pe dreapta şi amendaţi.
În timpul executării serviciului de patrulare, la data de 03.03.2011, ora 00.15, poliţiştii Secţiei 4 Poliţie au oprit pentru control un autoturism condus de G. F. Alin, de 35 ani, din Ghiroda, judeţul Timiş.