Seful Directiei Politiei Rutiere din IGPR, Lucian Dinita, vrea sa demoleze anumite mituri existente printre soferi. El sustine ca politistii de la Circulatie nu au plan de amenzi, iar controale de rutina nu se mai fac de cativa ani. "Este cel putin invechita ideea ca Politia Rutiera sta la panda cu radarele", a afirmat Dinita.
Acţiune de amploare, miercuri seara, în zona Steaua din Timişoara. Poliţiştii și jandarmii au organizat mai multe filtre, pentru a depista persoanele care încalcă normele rutiere.