Amenzi de aproape 20.000 de lei pentru cei care nu și-au curățat terenurile sau nu au tăiat ambrozia
Controale ale polițiștilor locali, în ultimele două luni, pentru depistarea celor care nu își îngrijesc terenurile sau nu taie ambrozia. Oamenii legii au controlat sute de parcele din oraș și au aplicat amenzi de aproape 20.000 lei. Vor continua verificările și în perioada următoare.