Infrangere amicala pentru ACS Poli in fata celor de la Becicherecu Mic

© TION: Infrangere amicala pentru ACS Poli in fata celor de la Becicherecu Mic
Dan Alexa a decis să folosească în amicalul susţinut cu cei de la Mama Mia Becicherecu Mic, desfăşurat vineri seara pe „Dan Păltinişanu”, o serie de tineri aduşi la echipă pentru a creşte. O decizie bună, aceştia au jucat destul de bine, dar formaţia timişoreană a fost învinsă cu 1 – 0.

Prima repriză a adus numeroase ocazii de partea timişorenilor, Balaure, Dragomir, Todorov sau Ovidiu Petre fiind la un pas de a înscrie. De cealaltă parte, oaspeţii nu au înscris prin Hecsko, el ratând o bună ocazie din lovitură liberă. De asemenea Silaghi a avut un şut bun. Repriza s-a terminat cu un scor alb.

Partea a doua a meciului a adus şi golul, mai precis o reuşită de la 11 metri în contul celor de la Mama Mia. Ovidiu Petre a faultat în careu şi Ungureanu a înscris de la punctul cu var. ACS Poli nu s-a mai remarcat decât printr-o bară reuşită de Poparadu pe final.

ACS Poli a jucat cu Nuno Claro, Motreanu, Petre, Todorov, Morariju, Trandu, Keita, Dragomir, Balaure, Boldea, Szekely. Au mai intrat: Haidău, Cânu, Popovici, Nanu, Mezin, Poparadu

Nuova Mama Mia Becicherecul Mic a jucat cu efectivul Filip, Stefanovici, Toma Hecsko, Hodiș, Luță Zurbagiu, Radu, Silaghi-Perju, Tăbăcaru, Steop. Au mai intrat: Telescu, Mancaș, Molcuț, Doană, Postolache, Ungureanu, Cădariu