In sfarsit fara infrangere. ACS Poli Timisoara scoate un punct din disputa de la Mioveni, scor final 1 – 1

Reactualizat la:
15Comentarii
© foto: arhiva
Poli Timişoara a realizat vineri minunea, adică un punct în deplasare. Echipa a jucat la CS Mioveni şi a făcut 1 – 1, adunând un punct în plus, dar nu destul pentru a părăsi ultimul loc al clasamentului Ligii 2.

Salvatorul ACS Poli a fost vineri Drăghici, el a înscris golul egalizator, după ce gazdele au condus. Meciul, unul subţire, a început cu mai multe ocazii ale gazdelor. Chinurile atacanţilor de la Mioveni au fost degeaba, ocazia notabilă a reprizei venind dintr-o lovitură liberă executată de Drugă, dar respinsă de Smaranda.

Jumătatea a doua a adus şi cele două goluri. Acestea au venit destul de târziu, mai precis Mioveni a deschis scorul în minutul 72, prin Năstăsie, care a profitat de respingerea lui Smaranda la o lovitură liberă executată de Neagu.

Peste doar câteva minute, Drăghici a fost cel care a egalat, din lovitură liberă, executată bine de la 25 de metri. Timişoara a simţit cum îi fuge pământul de sub picioare spre final, când Coşereanu a înscris pentru gazde, dar, din fericire, golul a fost anulat pentru ofsaid.