tion.ro Web analytics

Tion

Tion

  • Ştiri
    • Ştiri Timiș
    • Lugoj
    • Știri naționale
    • Stiri internaţionale
    • Eveniment
    • Sănătate
    • Dialoguri Sănătoase
    • Sport
    • Târg imobiliar
  • Timp liber
    • Cultură
    • Cinema
    • Horoscop
  • ANGAJĂRI
  • MICA PUBLICITATE
    • IMOBILIARE
      • Imobiliare Vanzari – Garsoniere
      • Imobiliare Vanzari – o camera
      • Imobiliare Vanzari – 2 camere
      • Imobiliare Vanzari – 3 camere
      • Imobiliare Vanzari – 4 camere
      • Imobiliare Vanzari – Case
      • Imobiliare Vanzari – Terenuri
      • Imobiliare Vanzari – Spatii comerciale
      • Imobiliare Inchirieri – Garsoniere
      • Imobiliare Inchirieri – o camera
      • Imobiliare Inchirieri – 2 camere
      • Imobiliare Inchirieri – 3 camere
      • Imobiliare Inchirieri – Case
      • Imobiliare Inchirieri – Spatii comerciale
    • PRESTĂRI SERVICII
    • CONSTRUCȚII
    • AUTO
    • DIVERSE
  • UTILE
  • VIDEO
  • Azi în Timișoara
  • Cariere de Poveste
  • Agenda
  • Lugoj
Select Page


Tion
Ştiri din Timiș
Raul Ambruș s-a reorientat rapid. S-a alăturat oficial echipei PSD Timișoara

Raul Ambruș s-a reorientat rapid. S-a alăturat oficial echipei PSD Timișoara

De Amalia Kui
la 12 April 2024 09:15 Reactualizat la: 12 April 2024 18:12
20 Comentarii

Raul Ambruș s-a reorientat rapid. S-a alăturat oficial echipei PSD Timișoara

foto: PSD
12 April 2024 09:15 Reactualizat la: 12 April 2024 18:12
După ce Partidul Liberal Timiș a anunțat că părăsește proiectul local Alianța Timișoara Unită, Raul Ambruș anunță că s-a alăturat oficial echipei PSD.
Scris de Amalia Kui - După ce Partidul Liberal Timiș a anunțat că părăsește proiectul local Alianța Timișoara Unită, Raul Ambruș anunță că s-a alăturat oficial echipei PSD.

Trimite articolul

X

În urmă cu o săptămână, Partidul Liberal Timiș, cel înființat recent pe scheletul Platformei Liberal Conservatoare conduse de Raul Ambruș, a anunțat se retrage din Alianța Timișoara Unită, constituită la nivelul municipiului împreună cu USR, PMP, Forța Dreptei și formațiunile reprezentante ale unor minorități. Mai multe detalii, AICI.

Ambruș se pare că s-a reorientat rapid, mulțumindu-i lui Alfred Simonis, președintele PSD Timiș, pentru „deschiderea și energia” cu care i-a întâmpinat.

„Vreau să mulțumesc președintelui PSD Timiș, Alfred Simonis, pentru deschiderea și energia cu care ne-a întâmpinat încă de la primele discuții pe care le-am avut. A dat dovadă că este un om hotărât, serios și dinamic, care știe foarte clar ceea ce vrea să facă. Ne-am alăturat echipei PSD Timiș, deoarece aici am găsit un proiect ambițios care să ducă Timișoara și județul Timiș la un alt nivel.

S-a demonstrat și în trecut că PSD știe să funcționeze extrem de eficient alături de o componentă liberală și de aceea am toată încrederea că experiența pe care eu și colegii mei am acumulat-o în administrația din Timișoara se completează foarte bine cu experiența pe care colegii mei din PSD Timiș o au la nivelul județului.

Alfred Simonis și Sorin Grindeanu sunt doi oameni care în ultimii ani au reușit pentru Timișoara și județul Timiș ceea ce nimeni nu a mai reușit vreodată, să atragă fonduri și proiecte care să aducă dezvoltare cu adevărat“, a precizat Raul Ambruș.

Consilierul local Raul Ambruș a decis să se alăture echipei social-democrate împreună cu peste 500 de colegi.

„PSD a fost mereu un partid deschis către oamenii performanți și către liderii din comunitate. Prin venirea lui Raul Ambruș și prin alianța cu PNL, cred că am reușit cu adevărat să realizăm un pol social-liberal în Timiș extrem de puternic, care poate oferi stabilitate în viitorii patru ani. Din postura de președinte interimar al Camerei Deputaților, am impus împreună cu ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, ca județul Timiș să nu mai fie marginalizat la București.

Pentru a putea implementa proiectele de care Timișul are nevoie ca de aer este nevoie și de o echipă performantă și de stabilitate politică solidă. Raul Ambruș se alătură echipei PSD Timiș într-un proiect serios și pe termen lung care înseamnă, în primul rând, modernizarea județului Timiș și a Timișoarei. Nu ne permitem să facem experimente pe spatele cetățenilor, de aceea mergem la sigur cu oameni care au demonstrat deja“, a declarat președintele PSD Timiș, Alfred Simonis.

Consilierul local Raul Ambruș este la primul mandat în Consiliul Local Timișoara și a deținut, pe rând, funcțiile de președinte al TNL Timiș și secretar general al PNL Timișoara.

Trimite articolul

X
Taguri:
PSD ,
Raul Ambrus
20 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. xu says:
    April 12, 2024 at 2:40 pm

    Adevarat liberal baiatul asta! Totul pana la ciolan! Pentru ciolan uita si cum o cheama pe ma-sa.

    Reply
  2. Mihaela Pupaza says:
    April 12, 2024 at 3:10 pm

    Fantastic ba! Ce rasturnare de situatie, ca in filmele cu Stan si Bran.

    Reply
    • ROMANIA says:
      April 13, 2024 at 1:04 am

      Sau ADU, ca votand șușugraur votezi tot psd sau pnl!

      Reply
  3. sss says:
    April 12, 2024 at 3:33 pm

    Totul in interesul cetateanului. La cum se poarta astia o sa voteze lumea aur.

    Reply
    • ROMANIA says:
      April 13, 2024 at 1:05 am

      Sau ADU, ca votand șușugraur votezi tot psd sau pnl!

      Reply
  4. marius says:
    April 12, 2024 at 5:01 pm

    Caracter adevarat. Cata nesimtire si tupeu. Mai abitir ca Lae si DoNimic la un loc cu Fredi si Nimica. Doamne, un coronavirus, un taliban, ceva? Sau macar o dolina (da’ mare de tot) sa se deschida sub ei, cand sunt adunati toti la un loc? Nimic Doamne?

    Reply
  5. Andrei says:
    April 12, 2024 at 5:09 pm

    Doi pierde-vara platiti din bani publici…

    Reply
  6. Alexandru says:
    April 12, 2024 at 6:04 pm

    Bravo Raul! Felicitări pentru puterea ta de decizie, Sint sigur a vei demonstra că se poate, restul sunt gargare. O singura teama am , sa nu se supere baronii PSD adică cum vine puiul să învețe gaina .Succes pentru tot ceea ce faci și ai făcut.

    Reply
    • ROMANIA says:
      April 13, 2024 at 1:06 am

      Stie țâmburușul lui rromuLache cum e in psd-ul lui Sifonis! Doar fura cot la cot!

      Reply
    • Tot eu says:
      April 13, 2024 at 6:17 am

      Restul e gargara? Ce scrii tu e o mare gargara. Cum sa sustii un astfel de om. Merge la cine ii da o coaja de paine.

      Reply
  7. Politruk says:
    April 12, 2024 at 6:34 pm

    A lasat PNL fara majoritate in Consiliul Local trecand la usr, acum fuge la alt ciolan de ros, psd
    Bai baiatule, tie chiar nu iti este rusine de alegatori?

    Reply
    • ROMANIA says:
      April 13, 2024 at 1:18 am

      Lasa vrajeala ca a fost la USR, ca a trecut din barca lui rromuLache direct in cea a fratilor mai mari de la psd! Oricum vin alegerile, iar ADU va detine majoritatea in CLT, cu 18 din 27 fotolii ocupate, mai mult decat cele 14 ocupate pana acum de uslșușugraur, de la 25 cate a avut in 2016, dintre care 12 pnl (9 in 2020), 9 psd (5 psd in 2020), 1 UdeMereu (0 in 2020). Cam asta e valoarea uslșușugraur: de la 90% in ’90 spre 0% acum! USR nu a avut castigator in 2016, ci doar PMP 3, iar in 2020 USR a castigat 13 fotolii de Consilier Local!

      Reply
      • Adrian says:
        April 14, 2024 at 7:02 pm

        Legionarul violet

        Reply
  8. Oagadougu says:
    April 12, 2024 at 8:19 pm

    Raul ambush, pretenu’ lui si(feel is)monis

    Reply
  9. Berlin says:
    April 12, 2024 at 8:37 pm

    Dupa cum era zicala, musca trage la ……

    Reply
  10. Ionelush says:
    April 12, 2024 at 9:29 pm

    Psd este istorie, cand este condusa de oameni cu 2 clas care cred ca daca is pusi de uica, au ajuns sa creada ca au si creier 🤣🤣🤣🤣🤣 multe este cu 2 neuroni iar asta este rezultatul cand pui nepoti si la propriu si la figurat in functii de conducere. De lingai goli la creiere s-a saturat Romania, iar cu ulei la tineret nu merge

    Reply
  11. Mirela says:
    April 13, 2024 at 9:45 am

    Foarte bine! Județul Timiș merită proiectele pe care le-a adus Dl Simonis .
    Mult succes in continuare!

    Reply
    • Adrian says:
      April 14, 2024 at 7:12 pm

      S-au aliat toate gunoaiele…. pesedeii cu bac luat la 38ani cu lingăii dornici de ciolane…..

      Reply
  12. Cosmin says:
    April 13, 2024 at 9:51 pm

    Bravo Raul, liberal adevarat, nu esti dupa ciolan :)) vezi ca mai sunt 2 luni pana la alegeri, mai ai timp sa schimbi vreo 10 tabere. Cu udmr ai fost pana acuma? Spune-le sa se pregateasca

    Reply
  13. Adrian says:
    April 14, 2024 at 7:06 pm

    Un gunoi s-au aliat cu alte Gunoaie…..🤮

    Reply
  14. Cele mai citite știri

    1
    Mare sărbătoare în calendarul ortodox: Sfinții Trei Ierarhi
    2
    Învață DiscoFox înainte de Revelion și sprijină animalele aflate în dificultate la FABER
    3
    A murit o fostă concurentă de la „Exatlon România”. Avea doar 39 de ani
    4
    Prostatita, una dintre cele mai frecvente afecțiuni urologice la bărbați
    5
    Trei tineri, prinși după ce au comis o tâlhărie într-un supermarket din Timișoara
    6
    Magia Carnavalului din Madeira: o sărbătoare de neuitat
    7
    Nicușor Dan a trimis la reexaminare legea privind combaterea extremismului
    8
    Accident pe Centura Timișoarei, spre Giroc, cu două victime
    9
    A profitat de neatenția angajatorilor. Tânăr de 19 ani, arestat după ce a furat 6.500 de lei dintr-o firmă din Timișoara
    10
    Mai multe trenuri anulate, în februarie, din cauza lucrărilor la calea ferată Caransebeș – Timișoara – Arad

    Cele mai noi știri

    Ştiri din Timiș

    Rețea de gaz pentru 13 localități din estul județului Timiș. Proiect de peste 50 de milioane de lei

    Ştiri din Timiș

    Cum facem față schimbărilor profesionale? Sănătatea mintală în perioade de incertitudine economică, discutată la Timișoara

    Eveniment

    Șofat cu permis anulat și sub influența alcoolului. Bărbat de 52 de ani, reținut de polițiștii din Timiș

    Mapamond

    Liderul Iranului avertizează SUA: „Nu suntem instigatori, dar vom da o lovitură fermă oricui ne atacă”

    Capitală Culturală

    Autoarea lui „Frankenstein”: 175 de ani de la moartea lui Mary Shelley

    România

    Impozit pe proprietate la prețul pieței: reforma fiscală care intră în vigoare din 2027

    Eveniment

    UPDATE. Petrecerea s-a terminat, scandalul a continuat. Tânăr lovit cu o bâtă la ieșirea dintr-un club din Complexul Studențesc

    Ştiri din Timiș

    Quiz caritabil pentru copiii din Banat. Charity Quiz Night revine

    Sănătate

    Lecția de la Babeș. Arsurile la stomac pot ascunde refluxul gastroesofagian

    Sănătate

    Leucemia mieloidă cronică, o boală care poate evolua „în tăcere”. Ce trebuie să știe pacienții
    • Servicii
      • Redactia
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Timiș Online

    ISSN 3008-2323

    ISSN-L 3008-2323

    Tion.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.

    Pentru detalii apasati aici