Tion

Tion

  • Ştiri
    • Ştiri Timiș
    • Lugoj
    • Știri naționale
    • Stiri internaţionale
    • Eveniment
    • Sănătate
    • Dialoguri Sănătoase
    • Sport
    • Târg imobiliar
  • Timp liber
    • Cultură
    • Cinema
    • Horoscop
  • ANGAJĂRI
  • MICA PUBLICITATE
    • IMOBILIARE
      • Imobiliare Vanzari – Garsoniere
      • Imobiliare Vanzari – o camera
      • Imobiliare Vanzari – 2 camere
      • Imobiliare Vanzari – 3 camere
      • Imobiliare Vanzari – 4 camere
      • Imobiliare Vanzari – Case
      • Imobiliare Vanzari – Terenuri
      • Imobiliare Vanzari – Spatii comerciale
      • Imobiliare Inchirieri – Garsoniere
      • Imobiliare Inchirieri – o camera
      • Imobiliare Inchirieri – 2 camere
      • Imobiliare Inchirieri – 3 camere
      • Imobiliare Inchirieri – Case
      • Imobiliare Inchirieri – Spatii comerciale
    • PRESTĂRI SERVICII
    • CONSTRUCȚII
    • AUTO
    • DIVERSE
  • UTILE
  • VIDEO
  • Azi în Timișoara
  • Cariere de Poveste
  • Agenda
  • Lugoj
  • Podcast
  • Dialoguri Sănătoase
Select Page


Tion
Sănătate
Zeci de amenzi pentru nerespectarea legii pentru prevenirea și combaterea Covid-19, în județul Timiș

Zeci de amenzi pentru nerespectarea legii pentru prevenirea și combaterea Covid-19, în județul Timiș

De Bogdan Marta
la 12 July 2020 14:25
7 Comentarii

Zeci de amenzi pentru nerespectarea legii pentru prevenirea și combaterea Covid-19, în județul Timiș

12 July 2020 14:25
Sute de polițiști, jandarmi, polițiști de frontieră, polițiști locali și inspectori DSP și de muncă au descins în acest weekend în zonele aglomerate, piețe și terase din județul Timiș pentru a verifica respectarea legii privind prevenirea și combaterea Covid-19. Au fost date zeci de amenzi.
Scris de Bogdan Marta - Sute de polițiști, jandarmi, polițiști de frontieră, polițiști locali și inspectori DSP și de muncă au descins în acest weekend în zonele aglomerate, piețe și terase din județul Timiș pentru a verifica respectarea legii privind prevenirea și combaterea Covid-19. Au fost date zeci de amenzi.

Trimite articolul

X

Potrivit reprezentanților IPJ Timiș, în timpul acțiunii desfășurate sâmbătă au fost verificate aproape 300 de firme din județ.

„Au fost aplicate 31 de sancțiuni contravenționale pentru nerespectarea prevederilor Legii 55/2020 pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de Covid-19. De asemenea, au fost aplicate 43 de sancțiuni contravenționale pentru nerespectarea prevederilor O.U.G 195/2002 privind regimul rutier și 14 sancțiuni contravenționale la Legea 61/1991 pentru încălcarea normelor de conviețuire socială, a ordinii și liniștii publice”, au transmis, duminică, reprezentanții IPJ Timiș.

Ei au ținut să mulțumească celor care respectă normele de protecție, fie ei patroni de terase, ospătari sau cetățeni.

„Acțiunile de acest gen continuă zilnic în vederea conștientizării privind necesitatea respectării măsurilor de distanțare. Facem apel la cetățeni să respecte măsurile de protecție sanitară și de distanțare fizică pentru a-și proteja propria sănătate și viața, dar și pentru a-i proteja pe cei din jur. Sănătatea și siguranța cetățenilor sunt prioritare!”, au mai transmis reprezentanții IPJ Timiș.

Trimite articolul

X
Taguri:
amenzi covid ,
Covid-19 ,
prevenire
7 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Vreau o administrație responsabilă says:
    July 12, 2020 at 3:03 pm

    Too late! Prea târziu, sindromul mioritic, in care regulile se aplica superficial, doar de fațadă. Așa suntem noi românii, încurajați pe deasupra de niste politicieni hoți, ticăloși puși doar pe imbogatirea personală. De data asta insa, NE VA FIi FATALĂ. Răul în Timișoara deja sa făcut cu sprijinul fariseului de Robu, care le-a ordonat polițailor locali sa NU mai controleze.terasele, să lase clienții să se.distreze cum vor, fara reguli Anticovid, sa nu mai deranjeze electoratul pina la alegeri, că să nu le piardă cumva voturile. A distrus astfel toată siguranță orașului obținută în carantină, și în doar 3 săptămâni a umplut orașul de viruși, prin politica sa iresponsabilă interesat doar de alegerea sa ca primar. Întocmai Președintelui Braziliei, care și-a transformat țara în groapă de cimitir

    Reply
    • john says:
      July 13, 2020 at 2:34 am

      Ce dezinformat esti, sau ești unul din hateri. Vineri si sambata toate zonele orașului au fost controlate, zona centrala a fost împânzita de controale, pot confirma asta angajații, patronii teraselor si chiar clienții lor. Votați PSD ca asta știți, asta ati fost învățați.

      Reply
  2. emilut says:
    July 12, 2020 at 4:20 pm

    Au descins și în biroul premierului Lucovid 19 ? Sau pe la localul unde a petrecut Rareș Bogdan ?

    Reply
  3. Marian says:
    July 13, 2020 at 9:53 am

    Au fost si la EPIC?

    Reply
  4. concitadinul says:
    July 13, 2020 at 10:03 am

    De ce zeci si nu sute si mii de amenzi asa cum ar trebui , in perioada starii de urgenta dadeau amenzi de 20000 de lei in nestire s a ajuns la peste 300 000 000 euro , nu mai puteai merge linistit cu masina personala ca oricind i se putea parea unuia care te a oprit ca nu ai scrisul de mina destul de citet sau nu ai pus bine virgula,sau,sau nu inteleg care este treaba vezi peste tot ca se incalca regulile si ei dau ,, zeci ,, de amenzi , am calatorit cu trenul,jumatate din vagon , noroc ca nu erau multi , ori nu aveau masca , ori o tineau pe git sau sub nas ori o puneau la minute bune de la urcat ca se uitau urit la ei cei ce aveau masca,nasul tacea ca pestele,niciun organ de control nimic,ce trebuie sa intelegem,ca sintem prolifici numai daca oprim masini si amenzile sint de zeci de mii de lei?cite o amemda pentru nepurtatul mastii ar mai taia din elan celor inconstienti,nu sint adeptul amenzilor,consider ca la noi in tara darul amenzilor este un sport national,dar in aceasta situatie consider ca nu trebuie iertat nimic,situatia este de la foarte grava in sus .

    Reply
  5. Christina says:
    July 13, 2020 at 11:06 pm

    Sper ca au amendat si boul din fundul pozei cu masca trasa sub barbie.

    Reply
    • Oli says:
      July 14, 2020 at 9:47 am

      Stimata doamna, de ce te ambalezi asa?? Dupa cum se vede foarte clar in poza, omul este in spatiul liber si nu este obligat sa poarte masca. Daca tu vrei sa o porti pe strada, e strict treaba ta.

      Reply
  6. Cele mai citite știri

    1
    Adolescent de 17 ani, aflat pe motocicletă, rănit într-un accident rutier pe Calea Bogdăneștilor din Timișoara
    2
    Noaptea Muzeelor la Timișoara: realitate virtuală, cavaleri medievali, film mut și experiențe imersive până târziu în noapte
    3
    Un nou bilanț în urma cutremurelor din Venezuela: peste 900 de morți și 50.000 de dispăruți
    4
    Premierul Bolojan s-a întâlnit cu liberalii din Timiș. A plecat de la Timișoara fără să răspundă la vreo întrebare
    5
    Gală de Operă și Operetă, în cadrul Festivalului Timișoara Muzicală
    6
    Copil de 13 ani rănit pe trecerea de pietoni după ce a fost lovit de o mașină la Lugoj
    7
    Orașul Buziaș investește în energie verde. Primăria va construi un parc fotovoltaic pentru consum public
    8
    Tații pot asista la naștere la noua Maternitate Odobescu din Timișoara, în anumite condiții
    9
    Timișoara devine centru de dezbatere pentru siguranța la locul de muncă
    10
    VIDEO. Femeie din Timișoara, reținută după ce polițiștii i-au găsit sute de pachete de țigări netimbrate în casă

    Cele mai noi știri

    Mapamond

    Un nou bilanț în urma cutremurelor din Venezuela: peste 900 de morți și 50.000 de dispăruți

    Eveniment

    Bărbat din Iași condamnat pentru furt, găsit în Timiș la o fermă

    Ştiri din Timiș

    VIDEO. Șantierul pasajului Slavici-Polonă, în pregătire. Săpături și restricții de circulație din această vară

    Ştiri sportive

    CM2026 – ZIUA 16: Franța, Spania și Belgia își câștigă grupele. Hat-trick al lui Dembele și calificare pentru Capul Verde

    Ştiri din Timiș

    Primul Cod Roșu de anul acesta în Timiș. Canicula lovește luni

    Utile

    Lucrări ale SDM în Timișoara, astăzi, 27 iunie

    Eveniment

    VIDEO. Trafic îngreunat pe A1 Timișoara-Lugoj după ce un autotren a rupt parapetele și a ajuns pe sensul opus

    Azi în Timișoara

    Ce facem astăzi, 27 iunie 2026, în Timișoara?

    România

    Nicușor Dan, după consultările cu liderii partidelor: „Am revenit la blocajul politic”

    România

    Siegfried Mureșan sau Sorin Grindeanu? Nicușor Dan discută acum cu liderii partidelor despre noul premier
    • Servicii
      • Redactia
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Timiș Online

    ISSN 3008-2323

    ISSN-L 3008-2323

    Tion.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.

    Pentru detalii apasati aici