Cei care activează în instanțele timișorene doresc să ia măsuri de protecție împotriva răspândirii coronavirusului, începând de marți. Personalul care interacționează cu publicul va purta măști de protecție, iar sălile de judecată vor fi dezinfectate. Totul, bineînțeles, dacă Ministerul Justiției va asigura fonduri pentru achiziții. UPDATE Reprezentanții Curții de Apel Timișoara anunță că în sălile de judecată va fi permisă prezența a maximum 20 de persoane.