În Timiș a crescut atât numărul persoanelor aflate în carantină, cât și numărul celor aflate în autoizolare. Dacă joi, 19 martie, numărul persoanelor în autoizolare era sub 1.000, acum acesta se apropie de 1.400. În Spitalul „Victor Babeș” Timișoara sunt 31 de pacienți internați. În unitatea sanitară se află și un bărbat suspect de coronavirus, cu simptome, care a venit din Austria.