Iniţiatorii proiectului, aprobat de Senat, au considerat că mierea, ca şi laptele, este un produs vital pentru sănătatea copiilor. Micuţii vor primi miere din semestrul al doilea al anului viitor.
Iniţiativele senatorilor nu se opresc aici. Ei se gândesc chiar să propună ca elevii să primească pâine cu vitamine şi minerale în locul cornului.
Citiți principiile noastre de moderare aici!