Înalt Prea Sfinţitul Teodosie, Arhiepiscop al Tomisului, a recunoscut, joi, că a semnat un angajament cu Securitatea, pe vremea când lucra în învăţământul universitar, transmite corespondentul NewsIn. IPS Teodosie a precizat, joi, că s-a angajat să colaboreze cu Securitatea “numai în probleme de interes naţional”. IPS Teodosie a spus că un asemenea angajament ar semna “şi astăzi”.
IPS Teodosie a semnat angajament
Reactualizat la:
Teodosie a spus că un asemenea angajament ar semna "şi astăzi".
Citiți principiile noastre de moderare aici!