Poli Timişoara a terminat la egalitate, 0-0, returul play-off-ului Ligii Campionilor, la Stuttgart. Jucătorii lui Ioan Ovidiu Sabău nu s-au făcut de râs pe „Mercedes Benz” Arena, însă nu au reuşit să înscrie în poarta lui Lehman şi să se califice în grupele Ligii Campionilor. VfB Stuttgart - Fc Timisoara 0-0
Fotbaliştii de la Poli vor încerca imposibililul în această seară, pe stadionul „Mercedes-Benz” din Stuttgart, în returul play-off-ului Ligii Campionilor. Jucătorii lui Ovidiu Sabău vor lupta pentru onoare în faţa germanilor de la VfB Stuttgart, care au câştigat la Timişoara cu 2-0. Partida va începe de la ora 21.45 şi va fi transmisă în direct pe TVR 1. Patronul Marian Iancu a anunţat o primă record de 100.000 de euro de jucător în cazul calificării în Grupele Ligii.
Jucătorii de la FC Timişoara au plecat, marţi, la Stuttgart pentru returul play off-ului Ligii Campionilor. Antrenorul bănăţenilor Ioan Ovidiu Sabău este conştient că şansele sunt foarte mici, dar vor face tot posibilul să se califice, mai ales că jucătorii sunt motivaţi şi promit că vor da totul pe teren.
Biletele alocate returului cu VFB Stuttgart au avut căutare în rândul suporterilor bănăţeni. Cele 200 de bilete, cu 17 euro, au fost date în mai puţin de două ore de la punerea lor în vânzare. La fel şi cele 97 de tichete VIP care au costat 52 de euro au fost epuizate imediat.
Bucuros de evoluţie, nu şi de scor. Antrenorul lui FC Timişoara, Ioan Ovidiu Sabău, s-a declarat mulţumit de evoluţia jucătorilor săi cu Unirea Urziceni, apreciind că echipa a făcut cel mai bun meci de când a preluat el banca tehnică.
Timişoara a făcut egal pe terenul campioanei Unirea Urziceni, dar doar neşansa şi arbitrajul a făcut ca bănăţenii să nu câştige jocul.
Meci deosebit de important pentru „Poli”, sâmbătă seara în Ialomiţa. Cu o grămadă de accidentaţi în lot, tehnicianul echipei FC Timişoara Ioan Ovidiu Sabău, s-ar mulţumi şi cu un rezultat de egalitate în partida de la Urziceni.
Italianul vrea bani de la Poli. Marian Iancu recunoştea în urmă cu ceva timp că trebuie să-i plătească lui Zambon o sumă de bani. Italianul ameninţă şi îi cere banii cât mai repede altfel echipa poate să aibă din nou probleme cu forurile europene.

Ştiri din Timiș

Timișoara se pregătește de căldură. Paul Trans Service pregătește mașinile pentru vară
Când temperatura urcă, sistemul de climatizare al mașinii devine esențial. O instalație de aer condiționat întreținută corect oferă răcoare rapid, funcționează mai eficient și protejează componentele importante ale sistemului.

Azi în Timișoara

Ce facem astăzi, 22 iunie 2026, în Timișoara?
Luni, 22 iunie, puteți participa la un side quest, să mergeți la un concert sau la expoziții.

Eveniment

VIDEO. Mașină căzută într-o prăpastie pe Transfăgărășan. Cum s-a produs incidentul
O mașină a căzut într-o prăpastie pe Transfăgărășan după ce a fost lăsată neasigurată. Din fericire, nimeni nu a fost rănit, deoarece autoturismul era gol. 2

Eveniment

VIDEO. Operațiune de salvare cu buldoexcavatorul: pompierii din Timișoara au recuperat un cățel blocat într-un canal
Pompierii timișoreni au intervenit pentru salvarea unui cățel căzut într-un canal. După o operațiune care a inclus săpături și utilizarea unui buldoexcavator, animalul a fost extras în siguranță și predat stăpânului. 1

Eveniment

UPDATE. Codul galben de ploi a făcut probleme în Timișoara și Giroc. Pompierii au intervenit la mai multe solicitări în doar două ore
Furtuna care a afectat Timișoara și zona metropolitană în după-amiaza zilei de duminică a pus în alertă echipajele Inspectoratului pentru Situații de Urgență Timiș. UPDATE. Un copac s-a prăbușit peste o mașină aflată în mers

România

PSD intră la guvernare. Mizele noii coaliții și condițiile impuse Executivului Veștea
PSD a decis în unanimitate să intre la guvernare în Executivul condus de Adrian Veștea, preluând Ministerul Afacerilor Interne, Ministerul Dezvoltării și Ministerul Culturii și condiționând sprijinul de măsuri sociale precum majorarea salariului minim, indexarea pensiilor și renunțarea la austeritate. 3

Ştiri din Timiș

Peste 5.000 de elevi din Timiș intră în focul Evaluării Naționale. Luni începe examenul de admitere la liceu
Emoții pentru mii de absolvenți de gimnaziu din județul Timiș. Evaluarea Națională 2026 începe luni, 22 iunie, cu proba scrisă la Limba și literatura română, examenul care cântărește decisiv în admiterea la liceu.

Ştiri din Timiș

Elevii Școlii Gimnaziale nr. 18 din Timișoara, pe podium la concursul „Sanitarii Pricepuți”
Elevii Școlii Gimnaziale nr. 18 din Timișoara au obținut locul al II-lea la faza județeană a concursului de sănătate și prim ajutor „Sanitarii Pricepuți” – ediția 2026, competiție organizată de Crucea Roșie Română.

Tion.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.

Pentru detalii apasati aici