“Ştim exact cine i-a înjunghiat pe
Cozma şi Pesic. Din cei cinci
suspecţi, doar trei au fost implicaţi direct
în crimă. Sunt dovezi clare care îi
indică pe cei trei care l-au atacat pe
Cozma“, a explicat Derzy,
fără să facă publice numele celor
trei.
Pivotul echipei Veszprem, Marian
Cozma, a murit, la 8 februarie, după ce a
fost înjunghiat în zona inimii.
Handbalistul român se afla într-un club din
Ungaria, unde sărbătorea alături de
coechipierii săi naşterea copilului unuia
dintre aceştia. La un moment dat s-a iscat un
scandal cu un grup de persoane de la o masă
alăturată, în urmă căruia
Cozma a fost înjunghiat în
zona inimii, iar alţi doi colegi au fost grav
răniţi. Marian Cozma a murit
în drum spre spital, în timp ce Zarko Sesum
a suferit mai multe fracturi craniene, iar Ivan Pesic a
fost înjunghiat în zona rinichilor.
Cinci persoane au fost arestate în cazul uciderii
lui Cozma. Raffael Sandor şi Nemeth Gyozo au fost
reţinuţi de Poliţia din Austria la 9
februarie, la o zi după uciderea lui Cozma,
în timp ce încercau să
pătrundă în Italia. În
acelaşi caz au mai fost reţinuţi P.
Gabor şi B. Csaba, în timp ce Ivan Sztojka
s-a predat după ce fusese dat în
urmărire. Din declaraţiile martorilor, cel
care l-a înjunghiat pe Marian
Cozma a fost Raffael Sandor.
sursa: NewsIn
Citiți principiile noastre de moderare aici!