El este momentan reţinut la o secţie de
poliţie din Nairobi şi umează să
fie prezentat luni în faţa unui tribunal.
George Obama neagă acuzaţiile. El a declarat
că a fost “luat din casă” şi că nu
cunoaşte acuzaţiile care îi sunt aduse.
Fratele vitreg al preşedintelui american nu este
în relaţii apropiate cu Barack Obama. De
altfel, George este una din puţinele rude ale
preşedintelui, care nu au participat la ceremonia
de învestitură. În cartea de memorii,
publicată de Barack Obama, “Vise de la tatăl
meu”, preşedintele se referă la
întâlnirea cu George ca la “o treabă
dureroasă”.
Sursa: antena3.ro
Citiți principiile noastre de moderare aici!