tion.ro Web analytics

Tion

Tion

  • Ştiri
    • Ştiri Timiș
    • Lugoj
    • Știri naționale
    • Stiri internaţionale
    • Eveniment
    • Sănătate
    • Dialoguri Sănătoase
    • Sport
    • Târg imobiliar
  • Timp liber
    • Cultură
    • Cinema
    • Horoscop
  • ANGAJĂRI
  • MICA PUBLICITATE
    • IMOBILIARE
      • Imobiliare Vanzari – Garsoniere
      • Imobiliare Vanzari – o camera
      • Imobiliare Vanzari – 2 camere
      • Imobiliare Vanzari – 3 camere
      • Imobiliare Vanzari – 4 camere
      • Imobiliare Vanzari – Case
      • Imobiliare Vanzari – Terenuri
      • Imobiliare Vanzari – Spatii comerciale
      • Imobiliare Inchirieri – Garsoniere
      • Imobiliare Inchirieri – o camera
      • Imobiliare Inchirieri – 2 camere
      • Imobiliare Inchirieri – 3 camere
      • Imobiliare Inchirieri – Case
      • Imobiliare Inchirieri – Spatii comerciale
    • PRESTĂRI SERVICII
    • CONSTRUCȚII
    • AUTO
    • DIVERSE
  • UTILE
  • VIDEO
  • Azi în Timișoara
  • Cariere de Poveste
  • Agenda
  • Lugoj
Select Page


Tion
Eveniment
VIDEO. Un șofer de BMW a lovit mai multe mașini în încercarea de a scăpa de polițiști, la Timișoara

VIDEO. Un șofer de BMW a lovit mai multe mașini în încercarea de a scăpa de polițiști, la Timișoara

De Raoul Jurchela
la 1 February 2023 16:35 Reactualizat la: 1 February 2023 18:44
40 Comentarii

VIDEO. Un șofer de BMW a lovit mai multe mașini în încercarea de a scăpa de polițiști, la Timișoara

foto: captură video INFO TRAFIC jud. TIMIȘ
1 February 2023 16:35 Reactualizat la: 1 February 2023 18:44
Acțiune a poliției, miercuri, pe Calea Circumvalațiunii din Timișoara. Oamenii legii au urmărit un șofer în vârstă de 38 de ani care nu a oprit la semnale. Bărbatul a lovit mai multe mașini parcate în încercarea de a scăpa de polițiști însă aceștia au reușit să îl prindă și să îl imobilizeze. UPDATE 2. Șoferița uneia dintre mașinile avariate a mers la spital
Scris de Raoul Jurchela - Acțiune a poliției, miercuri, pe Calea Circumvalațiunii din Timișoara. Oamenii legii au urmărit un șofer în vârstă de 38 de ani care nu a oprit la semnale. Bărbatul a lovit mai multe mașini parcate în încercarea de a scăpa de polițiști însă aceștia au reușit să îl prindă și să îl imobilizeze. UPDATE 2. Șoferița uneia dintre mașinile avariate a mers la spital

Trimite articolul

X

Incidentul s-a petrecut miercuri, în jurul orei 15, pe Calea Circumvalațiunii din Timișoara. Polițiștii de la rutieră desfășurau verificări în trafic și au vrut să oprească pentru control un BMW X5 cu numere de înmatriculare din Franța. Șoferul nu s-a conformat semnalelor și a fugit de echipajul de poliție.

Oamenii legii au plecat în urmărirea lui, iar pe drum, conducătorul auto a lovit șapte mașini parcate. După ultima tamponare, polițiștii de la rutieră au reușit să îl blocheze în trafic și l-au imobilizat.

https://www.tion.ro/wp-content/uploads/2023/02/526195832820408686576498476406258947562352139590985n.mp4

Au descoperit imediat și care a fost motivul pentru care acesta nu a oprit la semnalele lor. Bărbatul de 38 de ani nu avea permis de conducere.

„Astăzi, 1 februarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier Timiș aflați în exercitarea atribuțiilor de serviciu pe starda Gheorghe Lazăr din municipiu, au efectuat semnal regulamentar de oprire unui autoturism, dar conducătorul auto nu s-a conformat, continuându-și deplasarea.

Polițiștii au pornit în urmărirea acestuia, pe timpul deplasării autoturismul intrând în coliziune cu mai multe autoturisme parcate, polițiștii reușind imobilizarea acestuia pe Calea Circumvalațiuni.

În urma verificărilor efectuate în bazele de date a reieșit că bărbatul de 38 de ani nu deținea permis de conducere pentru nicio categorie. A fost testat cu aparatul etilotest rezultatul fiind negativ”, transmit reprezentanții IPJ Timiș.

Inculpatul s-a ales acum cu dosar penal pentru conducere fără permis.

UPDATE. Bărbatul a urcat drogat la volan

A fost testat cu aparatul etilotest rezultatul fiind negativ însă nu a trecut de Drugtest, rezultatul fiind pozitiv la cocaină, amfetamină și metamfetamină.

Polițiștii au întocmit acum, conform procedurilor, un dosar penal pentru conducere sub influența drogurilor și pentru conducere fără permis.

UPDATE 2. Șoferița uneia dintre mașinile avariate a mers la spital

Au fost avariate 7 autoturisme. Două dintre acestea se aflau în mișcare.

Astfel, conducătoarea auto a unuia dintre autoturismele aflate în mișcare s-a prezentat la spital pentru investigații medicale.

Oamenii legii au întocmit acum un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

Trimite articolul

X
Taguri:
circumvalatiunii ,
fara permis ,
timisoara ,
trafic ,
urmarit
40 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Poli 21 says:
    February 1, 2023 at 4:43 pm

    Sofer de BMW ???

    Reply
  2. Coco says:
    February 1, 2023 at 4:49 pm

    Ar trebui și confiscata mașina.

    Reply
  3. sss says:
    February 1, 2023 at 4:52 pm

    Si pentru ca a fugit de politie nu e cercetat?

    Reply
    • scoica says:
      February 1, 2023 at 5:19 pm

      bmw, numere de franta- cetatean de etnie rroma. iq-50, educatie -0

      Reply
  4. buhahah says:
    February 1, 2023 at 5:01 pm

    MH sau GJ ?

    Reply
    • Hashtag spritz says:
      February 1, 2023 at 5:58 pm

      Masina Franta, el Rom

      Reply
    • SS76 says:
      February 1, 2023 at 7:06 pm

      Ți se pare ca județele astea sunt în Franța? E romulan venit în vizită

      Reply
    • lelia says:
      February 1, 2023 at 7:09 pm

      E de al lui Cihandru. Nascut si crescut in centul urbei noastre. Cetatean european

      Reply
    • gogu says:
      February 1, 2023 at 7:11 pm

      tigan de tm, ca tine. e bine asa?

      Reply
      • Bulaaan says:
        February 3, 2023 at 4:02 pm

        Sau hiperpigmentat de Mh ?

        Reply
    • Alex says:
      February 1, 2023 at 7:32 pm

      trei randuri trebuia sa citesti si tu din stire inainte sa comentezi. felicitari prietene 🙂

      Reply
    • Geo says:
      February 1, 2023 at 11:32 pm

      Cata geografie sti,ai acelai IQ ca si a acestui infractor ,poate si aceeasi etnie ,masina de Franta, BMW si “fruncea“.

      Reply
      • Sicman says:
        February 2, 2023 at 5:31 pm

        Cate gramatică “sti”. Hai ca e destul cu lauda de sine :))

        Reply
  5. Un roman says:
    February 1, 2023 at 5:21 pm

    Drogat… Fara permis… Masina de franta sigur neinmatriculata… Fuga de politie…Accident…Victima…
    Sigur scapa cu amenda…

    Reply
    • Visinel Superman says:
      February 1, 2023 at 6:12 pm

      Da de unde, va fi condamnat sa culeaga roze in Parcul Rozelor. Sau nu stii ca tiganii sunt proprietari peste tot ce misca in oras?

      Reply
    • New says:
      February 2, 2023 at 12:00 pm

      Nu prezinta pericol social…

      Reply
  6. Mafia says:
    February 1, 2023 at 5:32 pm

    Rom?

    Reply
    • bug says:
      February 1, 2023 at 10:44 pm

      autentic

      Reply
  7. Organele says:
    February 1, 2023 at 5:51 pm

    Se impune o nouă acțiune blitz, iată ce se întâmplă când un pieton urcă la volan, trebuie amendați pietonii

    Reply
  8. AITILOP says:
    February 1, 2023 at 6:02 pm

    Ar fi cazul de încă o acțiune fulger împotriva pietonilor, bicicliștilor, schiorilor, parapantistilor etc.

    Reply
  9. Amos says:
    February 1, 2023 at 6:22 pm

    Cormoran de etnie rom,sa-si vanda palatul ca sa despagubeasca victimele.

    Reply
  10. Gino says:
    February 1, 2023 at 6:44 pm

    Cat de idiot și inconștient sa fi,ca să te urci la volanul unei mașini atât de puternice,ar trebui condamnat pt tentativă de omor, pt ca indivizi de calibrul lui pot deveni de la un moment la altul criminali în trafic,convingerea mea este ca individul este clar analfabet dacă pana la 38 de ani nu a obținut permisul de conducere,legile sunt mult prea blânde

    Reply
  11. Adi says:
    February 1, 2023 at 6:55 pm

    Voi realizati ca traficul nostru colcaie de asemenea specimene?Politia Rutiera pe cand niste actiuni in zona strazii Mangalia?E o strada francofona cu marocani mioritici si sigur ati avea ceva dosare penale de deschis pe acolo.

    Reply
    • New says:
      February 2, 2023 at 12:02 pm

      In urma verificarilor toata zona din reclamatia dumneavoastra se gaseste cu cotizatiile platite la zi. Daca ii mai deranjati s-ar putea sa va treziti cu dosar penal. Dormiti linistiti, noi lucram pentru siguranta dumneavoastra.

      Reply
  12. Petru says:
    February 1, 2023 at 7:59 pm

    Dacă cetățeanul respectiv nu avea permis de conducere, era doar un simplu om aflat ilegal la volanul unei mașini. NU ERA ȘOFER . Pentru a fi șofer trebuie sa faci și școala , apoi sa iei examenul 😀

    Reply
    • Cit203 says:
      February 1, 2023 at 9:11 pm

      Sofer = persoana care conduce o mașină (șofează). A șofa = a conduce un automobil. Nu are nici o treaba cu permisul. Nu ala te face șofer. Când nu ai permis dar conduci mașina de școală nu ești șofer ?

      Reply
      • antiVrajeala says:
        February 1, 2023 at 11:01 pm

        Mai eraü si ünii care practicaü diverse ramüri ale medicinei fara a avea diploma, ba stomatologie, ba chirürgie estetica etc. Eraü medici?
        Ia vezi si in dex definitia soferülüi. Si sa nü confündam soferül cü condücatorül aüto. Soferia la baza e o meserie, faptül ca noi zicem sofer profesionist ca sa-l deosebim de cel “amator” e o fortare, ünül e sofer, altül e condücator aüto. Pilot de cürse iar e altceva. Ca tü vrei sa zici ca “soferii e rai”, or fi si rai prea mülti, dar nü asta din bemweü e dovada, si nici faptul ca or fi multi Mai eraü si ünii care practicaü diverse ramüri ale medicinei fara a avea diploma, ba stomatologie, ba chirürgie estetica etc. Eraü medici?
        Ia vezi si in dex definitia soferülüi. Si sa nü confündam soferül cü condücatorül aüto. Soferia la baza e o meserie, faptül ca noi zicem sofer profesionist ca sa-l deosebim de cel “amator” e o fortare, ünül e sofer, altül e condücator aüto. Pilot de cürse iar e altceva. Ca tü vrei sa zici ca “soferii e rai”, or fi si rai prea mülti, dar nü asta din bemweü e dovada, si nici faptül ca or fi mülti rai nü inseamna ca-s toti. nu inseamna ca-s toti la fel.

        #divideetimpera.

        Reply
      • Adrian says:
        February 1, 2023 at 11:24 pm

        Nu, esti delicvent. Adica viitor, sa speram, parnaias

        Reply
  13. DedeTM says:
    February 1, 2023 at 8:37 pm

    Ar trebui cel putin inchis pe viata, el si familia lui extinsa, ca sa fim siguri ca nu are vreun verisor care maine o sa faca la fel (!)

    Reply
    • Zoo-topia says:
      February 2, 2023 at 3:08 pm

      Nu mai e loc la puscarie! Acolo sunt cei care impusca/spanzura cainii turbati!
      Dreptatea patrupezilor mai importanta ca aceea a oamenilor!
      Doar sunt si ei “suflete”…sau?? Cum era?
      A innebunit lumea de tot!
      Ptr “distinsul pieton aflat la volan” se vor prezenta scuze in scris din partea IPJ, iar pt pagubitii cu masinile turtite se gasesc destule service-uri sa le repare pe banii lor!
      Fiti atenti, cu telefoanele pornite, poate intre timp mai apare un monstru ucigas de gandaci de bucatarie! Sa nu ne scape, sa il prindem live si la racoare cu el pana la 7 ani!

      Reply
  14. ITist says:
    February 1, 2023 at 9:33 pm

    Sunteti siguri ca nu e Latcau? Ca si el are aparenta de tigan si adora infractiunile la codul rutier: tras oe nas si condus fara permis.

    Reply
  15. xsulescu says:
    February 1, 2023 at 10:02 pm

    cei cu autoturismele lovite, cred că trebuie să meargă în instanță săși recupereze paguba, RCA ul nici nu știu dacă există în cazul de față….

    Reply
    • tm says:
      February 1, 2023 at 10:34 pm

      Soferul fiind identificat, te despagubeste fondul de protectie al victimelor stazii care apoi se indreapta spre vinovat.
      L-am vazut pe str Timis, venea pe contrasens dinspre Gh Lazar cu politia rutiera dupa el, fiind o singura banda, nu putea trece, a intrat printre masinile care rulau invers si cele parcate, a lovit un Polo, un Duster si o japoneza sedan, a accelerat sa iasa dintr-e ele iar din fata venind altele, a intrat prin parcarea din fata blocului, infundata, dar la capat a accelerat peste borduri, printr-e copacii din fata de la Femadar pe trotuare, Polo de Politie dupa el, dar a urcat mai incet prin parculet, noroc cu sirenele lui, altfel calca pe cineva, mergea blana se auzea motorul turat.

      Reply
      • Ferească Dumnezeu! says:
        February 2, 2023 at 11:55 pm

        Mama, mama, suna a nebunie totală, a droguri! Important e ca a fost capturat!

        Reply
      • Vasile says:
        February 5, 2023 at 9:33 pm

        Se numeste clement cosmin și este din orțișoara , infractor inrait , recidivist

        Reply
  16. sss says:
    February 2, 2023 at 12:21 pm

    Ar trebui adusi niste politisti din SUA, rezolvau imediat problema. Acum se mai consuma si resurse sa se faca ancheta, etc. si dupa primeste o amenda penala si gata.

    Reply
  17. Dani says:
    February 2, 2023 at 1:55 pm

    Păcat că era aglomerație, că altfel ar fi tras după el polițiștii.

    Reply
    • Mai asta lipsea says:
      February 2, 2023 at 11:57 pm

      Era mai ca in filme?! Bine ca nu s a mai somat si tras, mai asta lipsea timișorenilor

      Reply
      • Dani says:
        February 3, 2023 at 8:38 am

        Nu ca in filme, dar când vezi cât îi de nebun nu faci tot posibilul sa îl oprești? In cazul ăsta au reușit bravo.

        Reply
  18. Anonim__ says:
    February 3, 2023 at 10:11 am

    Daca ar fi singurul, ce bine ar fi. Din pacate e plina tara de astfel de … oameni.

    Reply
  19. Cele mai citite știri

    1
    Timișoara, gazdă a Competiției Naționale de Înot Special Olympics
    2
    Sănătatea sânilor la orice vârstă. Dr. Simona Cerbu explică prevenția, autoexaminarea și rolul controalelor imagistice
    3
    Raport: Programul „Cutia Bebelușului” reduce inegalitățile sociale și sprijină educația pentru sănătate
    4
    Program modificat pentru relațiile cu publicul la Tribunalul Timiș, în perioada sărbătorilor de iarnă
    5
    Curtea Constituțională a declarat neconstituțională reforma pensiilor magistraților
    6
    Ministerul Educației schimbă regulile olimpiadelor școlare după 13 ani
    7
    Accident pe Calea Dorobanților din Timișoara. O femeie a ajuns la spital
    8
    Din spectatori în salvatori. Timișorenii învață cum să intervină în caz de accident rutier
    9
    Prințul Andrew al Marii Britanii, fratele Regelui Charles, renunță la titlul său regal
    10
    Între structură și haos: 20 de ani din arta lui Cristian Sida, în Palatul Baroc

    Cele mai noi știri

    Ştiri din Timiș

    Noi parcări pentru cartierul Calea Șagului. Garajele vechi vor fi demolate

    Ştiri din Timiș

    PROGRAM. Eroii Revoluției din Decembrie 1989, comemorați la Timișoara

    Ştiri din Timiș

    15 Decembrie 1989, ziua în care Timișoara a aprins scânteia Revoluției anticomuniste

    Mapamond

    Regizorul Rob Reiner și soția sa, găsiți morți în locuința lor din Los Angeles. Ar fi fost înjunghiați de fiul lor

    Utile

    Program modificat pentru relațiile cu publicul la Tribunalul Timiș, în perioada sărbătorilor de iarnă

    Cariere de Poveste

    FOTO. Chitaristul Horea Crișovan: „Colaborarea numărul unu a vieții mele este VanDerCris, trupa în care cânt și compun”

    Horoscop

    Horoscop săptămâna 15-21 decembrie

    Ştiri din Timiș

    Concert de colinde la Giroc: artiști consacrați și tineri talentați, pe aceeași scenă

    Ştiri din Timiș

    Școala Gimnazială Giarmata aduce spiritul Crăciunului în comunitate: târg de iarnă și concerte de colinde

    Utile

    Lucrări ale SDM în Timișoara, astăzi, 15 decembrie
    • Servicii
      • Redactia
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Timiș Online

    ISSN 3008-2323

    ISSN-L 3008-2323

    Tion.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.

    Pentru detalii apasati aici