Polițiștii Secției 2 Timișoara s-au deplasat joi la o societate comercială de pe Calea Martirilor 1989, în jurul orei 10:30, fiind alertați că un bărbat ar fi sustras mai multe produse alimentare din magazin, fără a le achita.
Ajunși la fața locului, polițiștii l-au identificat pe autorul faptei, un bărbat în vârstă de 57 de ani, care a trecut de casele de marcat fără a plăti contravaloarea produselor. Valoarea totală a bunurilor furate a fost estimată la 1.070 de lei.
Agenții de securitate l-au oprit pe bărbat înainte ca acesta să părăsească incinta magazinului.
Bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore, sub acuzația de furt, și introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă Timiș.
Polițiștii continuă cercetările în acest caz.
Trimite articolul
XLa multi ani
Și centrele comerciale au uitat să scadă prețurile.
Asta e rezultatul “bunei guvernari”.Se vor inmulti furturile pentru ca oamenii vor ajunge la disperare,nu mai fac fata cheltuielilor.Vinovatii morali sunt incompetentii si semidoctii care ne conduc.Dar lor nu le pasa.Cat timp le merge bine,restul sa moara de foame.Tot prostimea achita facturile lor din campania electorala.
-
Daca era muritor de foame fura si el de cativa lei ascunse pe sub haine si poate nu-l prinea sau il ierta,dar el a vrut sa de-a lovitura 1070 lei
-
voi astia care puneti cratima cand nu trebuie sunteti un fel special de needucat. adica voi chiar va simtiti inteligenti punand cratima aia
-