Trei persoane au avut nevoie de ajutor medical astăzi, după ce un incendiu a izbucnit la un autoturism în curtea unei case de pe strada Dunărea, în comuna Giroc. Un bărbat de 85 de ani a suferit arsuri ușoare la față, iar două femei s-au speriat foarte tare. Toți primesc îngrijiri la fața locului de la echipaje SMURD și SAJ.
Incendiul a cuprins mașina și s-a extins la un garaj și la acoperișul casei, pe aproximativ 150 de metri pătrați. La intervenție au participat 15 pompieri cu mai multe autospeciale, sprijiniți de voluntarii de la SVSU Giroc.
Pompierii au reușit să limiteze focul și continuă să stingă resturile și să curețe zona. Autoritățile cercetează acum cauzele incendiului și pagubele produse.
foto: ISU Timiș
UPDATE. Bătrânul și o femeie, duși la spital
Potrivit reprezentanților ISU Timiș, bătrânul cu arsuri ușoare și o femeie au fost transportați la spital pentru îngrijiri medicale de specialitate.
Trimite articolul
XCel mai bogat om din romania este un BATRAN pe nume Ion Tiriac…
Soferul de 56 de ani de acum cateva zile care nu a acordat prioritate era un barbat in varsta…
Vă rog cine poate sa ajute mâine la debarasarea molozului și la refacerea provizorie a acoperișului să vină în Giroc, pe strada Dunării la locația unde a fost incendiul in jurul orelor 11-12.
Vă mulțumesc.