tion.ro Web analytics

Tion

Tion

  • Ştiri
    • Ştiri Timiș
    • Lugoj
    • Știri naționale
    • Stiri internaţionale
    • Eveniment
    • Sănătate
    • Dialoguri Sănătoase
    • Sport
    • Târg imobiliar
  • Timp liber
    • Cultură
    • Cinema
    • Horoscop
  • ANGAJĂRI
  • MICA PUBLICITATE
    • IMOBILIARE
      • Imobiliare Vanzari – Garsoniere
      • Imobiliare Vanzari – o camera
      • Imobiliare Vanzari – 2 camere
      • Imobiliare Vanzari – 3 camere
      • Imobiliare Vanzari – 4 camere
      • Imobiliare Vanzari – Case
      • Imobiliare Vanzari – Terenuri
      • Imobiliare Vanzari – Spatii comerciale
      • Imobiliare Inchirieri – Garsoniere
      • Imobiliare Inchirieri – o camera
      • Imobiliare Inchirieri – 2 camere
      • Imobiliare Inchirieri – 3 camere
      • Imobiliare Inchirieri – Case
      • Imobiliare Inchirieri – Spatii comerciale
    • PRESTĂRI SERVICII
    • CONSTRUCȚII
    • AUTO
    • DIVERSE
  • UTILE
  • VIDEO
  • Azi în Timișoara
  • Cariere de Poveste
  • Agenda
  • Lugoj
Select Page


Tion
Datorita acestei fotografii, am decis sa slabesc (P)

Datorita acestei fotografii, am decis sa slabesc (P)

la 21 July 2011 16:10 Reactualizat la: 22 July 2011 13:36
21 July 2011 16:10 Reactualizat la: 22 July 2011 13:36
La drept vorbind, n-am fost niciodată „trasă prin inel”. Dar, în ciuda conformaţiei mele, la 1,65 m, nu depăşeam niciodată 60 kg, până la 22 ani. Apoi, cu serviciul, căsnicia, naşterea copilului, ştiam că m-am îngrăşat.
Scris de IM:TIMIS_ONLINE - La drept vorbind, n-am fost niciodată „trasă prin inel”. Dar, în ciuda conformaţiei mele, la 1,65 m, nu depăşeam niciodată 60 kg, până la 22 ani. Apoi, cu serviciul, căsnicia, naşterea copilului, ştiam că m-am îngrăşat.

Trimite articolul

X

Chiar dacă evitam cu încăpăţânare să ma sui pe cântar, la 30 ani aveam 80 kg….. Era în septembrie 2010 şi tocmai ne întorsesem din vacanţă. Un cuplu de prieteni, cu care împărţisem apartamentul închiriat pe malul mării, în Spania, îmi trimisese un e-mail cu fotografiile pe care le făcuse. Printre ele, fotografia alăturată. Când am văzut-o am avut un şoc. Evitam de ani de zile să mă las fotografiată în costum de baie. Atunci mi-am dat seama că trebuie sa fac ceva.

E drept că, în fiecare an ţineam câte un regim, în încercarea disperată de a slăbi. Cred că jumătate din surplusul meu de greutate provine din efectul yoyo al acestor regimuri de slăbit miraculoase. După ruşinea pe care mi-a provocat-o această fotografie, îmi doream să slăbesc cu adevărat şi definitiv. Dar, aveam 2 exigenţe cu privire la asta: voiam să-mi păstrez formele şi să nu sufăr de foame.

Când i-am explicat acestea medicului meu, acesta a surâs şi mi-a spus că am şanse, fiindcă tocmai se lansase un nou şi revoluţionar [customlink caon=”http://ww206.smartadserver.com/call/cliccommand/4514677/[timestamp]?” clon=”http://ww206.smartadserver.com/call/cliccommand/4514640/[timestamp]?” huon=”http://ww206.smartadserver.com/call/cliccommand/4514661/[timestamp]?” tion=”http://ww206.smartadserver.com/call/cliccommand/4514649/[timestamp]?” bihon=”http://ww206.smartadserver.com/call/cliccommand/4514658/[timestamp]?” aradon=”http://ww206.smartadserver.com/call/cliccommand/4514654/[timestamp]?” linktext=”procedeu de slăbit”]. Un adevărat 3 în 1, care e capabil:

1). să ardă grăsimea excedentară

2). să faciliteze eliminarea

3). să regleze pofta de mâncare, toate în acelaşi timp.

Niciodată, până acum, un procedeu de slăbire nu a combinat toate aceste funcţii esenţiale în pierderea de greutate rapidă şi definitivă. Doctorul mi-a explicat că existau şi înainte lichide eficiente cu efect de drenaj, comprimate bune pentru eliminare şi pilule care reglau pofta de mâncare şi dispoziţia. Dar, dacă ar fi trebuit să iau toate aceste concomitent, pe lângă eventualele riscuri ale amestecului, preţul ar fi fost exorbitant (peste 1000 euro/lună).

„Această noutate, care face furori în Europa şi SUA, se prezintă sub forma unei [customlink caon=”http://ww206.smartadserver.com/call/cliccommand/4514677/[timestamp]?” clon=”http://ww206.smartadserver.com/call/cliccommand/4514640/[timestamp]?” huon=”http://ww206.smartadserver.com/call/cliccommand/4514661/[timestamp]?” tion=”http://ww206.smartadserver.com/call/cliccommand/4514649/[timestamp]?” bihon=”http://ww206.smartadserver.com/call/cliccommand/4514658/[timestamp]?” aradon=”http://ww206.smartadserver.com/call/cliccommand/4514654/[timestamp]?” linktext=”fiole de plastic”], uşor de băut, ce conţine în formula sa originală cei mai puternici 4 devoratori de grăsime: guarana, garcinia cambodgia, ceai verde si L-carnitina, care vor acţiona asupra metabolismului pentru a slăbi repede şi definitiv (organismul trebuie să funcţioneze din nou 100%, ca în adolescenţă).” mi-a spus.

Am urmat sfatul medicului şi am telefonat imediat laboratorului ce comercializează aceste fiole „miracol”. Am început prin a bea prima fiolă şi am avut surpriza să constat că gustul era într-adevăr foarte plăcut. O a doua surpriză: după o zi, slăbisem 400 g. Chiar dacă era mai puţin decât se preconiza, eram mulţumită. Aveam să-mi dau seama că pierderea în greutate se accelera în primele 15 zile, pentru a diminua în zilele următoare (îmi notam zilnic greutatea pierdută). Pe scurt, în prima săptămână pierdusem 3,6 kg, 5 kg în a doua, 4 kg în a treia şi 3,7 kg în cea de-a patra. În total 16,3 kg pierdute în 4 săptămâni şi asta, continuând să mănânc fără să mă privez.

Slăbisem 16,3 kg dar eram încă îngrijorată că aş putea lua înapoi kilogramele pierdute. Aveam să mă liniştesc repede: continuam să mă cântăresc zilnic şi, surpriză: continuam să slăbesc, fără să iau fiola. Sigur, nu cu mult, dar chiar şi când făceam unele excese, continuam să slăbesc. Mi-am sunat medicul, care mi-a explicat că este absolut normal. Această [customlink caon=”http://ww206.smartadserver.com/call/cliccommand/4514677/[timestamp]?” clon=”http://ww206.smartadserver.com/call/cliccommand/4514640/[timestamp]?” huon=”http://ww206.smartadserver.com/call/cliccommand/4514661/[timestamp]?” tion=”http://ww206.smartadserver.com/call/cliccommand/4514649/[timestamp]?” bihon=”http://ww206.smartadserver.com/call/cliccommand/4514658/[timestamp]?” aradon=”http://ww206.smartadserver.com/call/cliccommand/4514654/[timestamp]?” linktext=”cură”] îmi reactivase metabolismul meu cel leneş. Am slăbit în total 21 kg şi, acum, greutatea mea s-a stabilizat.

Din acest motiv, am acceptat să mi se publice [customlink caon=”http://ww206.smartadserver.com/call/cliccommand/4514677/[timestamp]?” clon=”http://ww206.smartadserver.com/call/cliccommand/4514640/[timestamp]?” huon=”http://ww206.smartadserver.com/call/cliccommand/4514661/[timestamp]?” tion=”http://ww206.smartadserver.com/call/cliccommand/4514649/[timestamp]?” bihon=”http://ww206.smartadserver.com/call/cliccommand/4514658/[timestamp]?” aradon=”http://ww206.smartadserver.com/call/cliccommand/4514654/[timestamp]?” linktext=”mărturia”] şi recomand cu adevărat această nouă cură tuturor celor ce suferă din cauza excesului de greutate.

Trimite articolul

X
Taguri:
advertorial ,
cura de slabit ,
dieta
0 Comentarii

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    Cele mai citite știri

    1
    15 percheziții și 25 de mandate în dosarul „VICE CITY”, vizând traficul de droguri și substanțe psihoactive, în Timiș și Caraș
    2
    FOTO. Marș de solidaritate și moment de reculegere la Timișoara, în memoria victimelor violenței domestice
    3
    Zodia Săgetător ~ 22 noiembrie - 21 decembrie
    4
    De pe maidanul din Elisabetin pe marile stadioane ale lumii. Povestea lui Rudi Burger, fotbalistul Timișoarei istorice
    5
    Campania „365 de zile pentru Nala”. Calendarele Happy Tails Timișoara devin șansa unui cățel de a trăi
    6
    Explozie într-un apartament din Buftea, provocată de o butelie. Patru persoane rănite și risc de prăbușire
    7
    Neatenție la volan: Un șofer rănit după un impact în trafic pe strada Surorile Martir Caceu din Timișoara
    8
    Nicolae Robu, internat la Spitalul Județean la Terapie Intensivă Coronarieni
    9
    VIDEO. Au fost montate primele șine de tramvai prin Pasajul Solventul. Deschiderea încă din acest an „rămâne în calcul”
    10
    Bărbat de 45 de ani din Utvin dispărut de 4 zile de la domiciliu

    Cele mai noi știri

    Capitală Culturală

    De pe maidanul din Elisabetin pe marile stadioane ale lumii. Povestea lui Rudi Burger, fotbalistul Timișoarei istorice

    Capitală Culturală

    Lecturi nocturne, cu vin sau ciocolată caldă, la Institutul Francez

    Ştiri din Timiș

    Timișorenii, obligați să își declare până la final de februarie animalele, utilajele și terenurile agricole. Inclusiv grădinile

    Capitală Culturală

    FOTO. ANAF îl lasă pe Vâlcov fără Picasso: o parte din colecția fostului ministru PSD e scoasă la licitație

    Ştiri din Timiș

    DGASPC Timiș recrutează asistenți personali profesioniști pentru persoane cu dizabilități

    Ştiri din Timiș

    Căldură, stil și personalitate: tapetul de calitate superioară, care schimbă complet locuința iarna aceasta

    Eveniment

    FOTO. Pacienți invizibili într-o magazie. Zeci de femei, cazate într-un spațiu impropriu al Spitalului de Psihiatrie Jebel

    Ştiri din Timiș

    Primăria Timișoara vrea să îi premieze și pe cei mai mici dintre elevii performanți

    România

    Minunatele carduri AUR sau cum pot fi cumpărate drepturi politice cu sume între 100 și 5.000 de lei

    Ştiri din Timiș

    Descoperă noua locație epantofi din Iulius Town!
    • Servicii
      • Redactia
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Timiș Online

    ISSN 3008-2323

    ISSN-L 3008-2323

    Tion.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.

    Pentru detalii apasati aici