Patru persoane au ajuns la spital, în noaptea de miercuri spre joi, după ce au fost implicate în două accidente rutiere în judeţul Timiş. Un şofer s-a urcat la volan după ce a consumat băuturi alcoolice şi s-a răsturnat cu maşina, iar celălalt a ignorat semnificaţia semnalelor la trecerea la nivel cu calea ferată şi a fost lovit de tren.
Un tânăr de etnie romă din Timişoara a ajuns la spital, în noaptea de miercuri spre joi, după ce, la doi paşi de casă, a pierdut controlul volanului din cauza vitezei şi a intrat cu Mercedesul pe contrasens, după care a lovit două maşini parcate. Unul dintre autoturismele avariate a fost proiectat într-o conductă de gaz, iar apoi în panoul publicitar al unei firme.