Cinci persoane au fost transportate la spital, după impactul a două autoturisme marca BMW, pe un pod, în zona localităţii Chizătău. Potrivit declaraţiilor şefului Biroului Drumuri Naţionale din cadrul IPJ Timiş, comisar şef Gheorghe Moldovan, şoferul unui autoturism BMW, cu numere de Dolj, care circula dinspre Timişoara, a intrat pe contrasens, a lovit cealălalt BMW şi a zburat cu maşina de pe pod, aterizând pe malul râului Bega.
Patru autoturisme, un BMW, un Mercedes, o Dacia Sandero şi o Dacia 1310, au fost implicate într-un accident la ieşirea din Timişoara spre Şag, în apropiere de fosta groapă de gunoi. Un şofer a ajuns la spital grav rănit.
Aproape că nu există sfârşit de săptămână în care se nu se organizeze razii rutiere pe şoselele din Timiş. Şoferii s-au obişnuit deja şi nu se mai urcă la volan după ce au consumat băuturi alcoolice în week-end, dar unii dintre ei o fac în alte zile. Tocmai pentru a îi lua prin surprindere, poliţiştii au organizat o razie în noaptea de joi spre vineri.
Viitorii absolvenţi ai liceelor timişorene sunt dornici să devină arhitecţi, programatori software, jurişti şi… poliţişti. Tinerii îşi propun să adopte la absolvire cursuri universitare către meserii care presupun că aduc bani şi „vizibilitate” în societate. După ce ajung să petreacă o zi de lucru alături de cei care activează în meseria visată, ei ajung la concluzia că menirea lor în viaţă ar trebui să fie alta.
Cazurile a doi factori poştaşi din Timiş jefuiţi se apropie de final. Poliţiştii l-au reţinut şi pe al cincelea suspect în acest caz. Indivizii au furat în 2009, de la două poştărite, una din Timişoara şi alta din Făget, 50.000 şi respectiv 16.000 de lei.