Vremea rea nu a împiedicat zeci de copii din Timișoara să ia cu asalt curtea IPJ Timiș, vineri la prânz. Micuții s-au strâns acolo pentru a sărbători împreună cu polițiștii 196 de ani de la înființarea Poliției Române. Oamenii legii le-au pregătit celor mici demonstrații de intervenție, dar și o expoziție cu echipamentele și autospecialele folosite la intervenții.