Prima întâlnire oficială dintre noul antrenor al celor de la Politehnica Timişoara, cehul Dusan Uhrin Jr., şi jucătorii cu care echipa alb-violetă va începe primul cantonament al iernii a avut loc luni, la orele prânzului, la Stadionul „Dan Păltinişanu”. Atmosfera a fost una destinsă. Fotbaliştii au luat parte la prima şedinţă de antrenamente a returului, fiind efectuate alergări uşoare şi pase cu mingea.