Stagiul de pregătire al celor de la Politehnica Timişoara, desfăşurat în Ungaria, la Debrecen, s-a terminat cu un meci şcoală susţinut împotriva uneia dintre cele mai importante formaţii din campionatul ţării vecine, Ferencvaros Budapesta.
Comitetul Executiv al Federaţiei Române de Fotbal va lua în discuţie, luni 20 iunie, şansa lui FC Politehnica Timişoara de a activa şi anul viitor în prima ligă. Mai precis, este vorba de propunerile de modificare a Regulamentului de Organizare a Activităţii Fotbalistice - ROAF.
Ianis Zicu şi-a rezolvat problemele contractuale, a semnat cu TSKA Sofia şi a intrat în vacanţă. Nu înainte de a le mulţumi celor de la Poli Timişoara pentru cum a fost tratat, dar mai ales superbului public timişorean pentru modul în care a fost acceptat şi tratat în Banat. „Le mulţumesc suporterilor pentru iubirea pe care mi-au arătat-o”, a spus Ianis Zicu într-un mesaj adresat fanilor alb-violeţi.