Sfântul patron al Irlandei şi Islandei, St. Patrick, va fi sărbătorit, joi, 17 martie 2011, prin concerte şi petreceri şi în Timişoara. Amatorii de distracţie vor avea parte de un recital Madame Hooligan si de un party cu muzica irlandeza.
Profesorii şi elevii de la Colegiul Naţional de Artă „Ion Vidu” din Timişoara au pus la cale un plan ca să adune suma de care au nevoie pentru a repara sala de concerte care a luat foc săptămâna trecută. Cum vor face acest lucru? Organizând concerte.
Primul concert al formaţiei Toulouse Lautrec în Timişoara va avea loc joi, 3 martie, de la ora 22.00, în Scottish Pub, unde melomanii vor putea asculta piesele lor care au ocupat poziţii fruntaşe în topul Radio Guerilla, cum ar fi „Porno” sau „Te spun”.
Pe tancuri, în salină, pe apă şi în cetăţi. Acestea sunt doar câteva dintre cadrele inedite în care Filarmonica Banatul se pregăteşte să susţină concerte în acest an, sub oblăduirea ministrului Elena Udrea.