Amatorii de rap din Timișoara vor avea ocazia să se bucure de un concert de neratat, în luna februarie. Este vorba despre trupa Paraziții, care se va întoarce în orașul de pe Bega cu cele mai tari hit-uri.
Clujeanul Emeric Imre se pregătește să se întoarcă în orașul de pe Bega. Publicul timișorean va putea să-l revadă în luna februarie. Pe lângă celebrele sale piese folk, Emeric Imre le va cânta amatorilor de muzică bună și melodii de pe noul său album, „Iarna mea cu ochii mari”.
Muzica anilor 60 nu a fost uitată de legendarii fondatori ai trupei Phoenix. Este vorba despre Nicu Covaci și Moni Bordeianu, care se pregătesc să revină în fața publicului cu un turneu național inedit. Aceștia vor ajunge și la Timișoara unde vor da viață evenimentului „Vremuri – Remember the 60’s”.
Omul cu șobolani revine la Timișoara pentru a-și lansa cel mai nou videoclip. Este vorba despre clipul piesei „Baloane de săpun”, extrasă de pe cel mai nou album al trupei. Timișorenii amatori de rock se vor putea revedea cu băieții de la OCS în februarie.
Rockerii de la Travka s-au întors la Timișoara în acest sfârșit de săptămână. Publicul a putut să-i revadă în Daos, unde au susținut un concert de zile mari. Fanii au cântat și au dansat alături de Travka până la ultima melodie.
Azi în Timișoara
Duminică puteți merge la mai multe filme în oraș și spectacole.
Eveniment
Un accident a avut loc sâmbătă seara în localitatea Gelu din Timiș.
Mapamond
Bilanțul dublului cutremur din Venezuela a continuat să se agraveze vineri, ajungând la 920 de morți și peste 50.000 de dispăruți. UPDATE. Peste 1.000 de morți
Eveniment
Polițiștii Secției 4 Poliție Rurală Peciu Nou au depistat un bărbat, în vârstă de 61 de ani, condamnat la 1 an și 6 luni de închisoare pentru furt.
2
Ştiri din Timiș
Au început pregătirile pentru reconstrucția completă a pasajului Slavici–Polonă din Timișoara. În câteva săptămâni vor fi introduse restricții de trafic, iar circulația va fi deviată pe un drum provizoriu amenajat de constructor.
2
Ştiri sportive
Franța, Spania și Belgia au câștigat grupele după ultimele meciuri disputate vineri la Campionatul Mondial 2026, în timp ce Senegal și Capul Verde au obținut calificarea în șaisprezecimi. Uruguayul a fost eliminat, iar Iranul încă speră.
Ştiri din Timiș
Luni, Timișul va fi vizat de Cod Roșu de caniculă, până miercuri.
6
Utile
Sâmbătă, 27 iunie, au loc mai multe lucrări realizate de SDM Timișoara care vizează reparații rutiere.