„A naibii dragoste”! O spune Horia Brenciu, lansat într-un nou turneu care îl readuce la Timișoara împreună cu a sa HB Orchestra.
Cunoscuta trupă timișoreană, Implant pentru Refuz, se pregătește să lanseze noul album, „Cartography”. Fanii vor putea să asculte cele mai noi piese ale formației începând cu luna martie.
Băieții de la Bosquito se vor afla, în luna februarie, la Timișoara. Aceștia au lansat în 2014 cel mai nou album, iar acum se pregătesc să se distreze alături de fanii din orașul de pe Bega.
În luna îndrăgostiților, băieții de la Vama vor ajunge la Timișoara. Trupa se va afla în orașul de pe Bega chiar cu o zi înainte de Valentine’s Day și a pregătit pentru public cele mai frumoase piese.
Eveniment rarisim la Filarmonica Banatul, vineri, 6 februarie 2015, căci în centrul programului se va afla un concert de contrabas. Vladimir Toma, un tânăr și strălucit contrabasist școlit la Conservatorul de Muzică din Nurnberg - Germania, va fi solistul Concertului pentru contrabas şi orchestră nr.2, de Giovanni Bottesini.
Azi în Timișoara
Duminică puteți merge la mai multe filme în oraș și spectacole.
Eveniment
Un accident a avut loc sâmbătă seara în localitatea Gelu din Timiș.
Mapamond
Bilanțul dublului cutremur din Venezuela a continuat să se agraveze vineri, ajungând la 920 de morți și peste 50.000 de dispăruți. UPDATE. Peste 1.000 de morți
Eveniment
Polițiștii Secției 4 Poliție Rurală Peciu Nou au depistat un bărbat, în vârstă de 61 de ani, condamnat la 1 an și 6 luni de închisoare pentru furt.
2
Ştiri din Timiș
Au început pregătirile pentru reconstrucția completă a pasajului Slavici–Polonă din Timișoara. În câteva săptămâni vor fi introduse restricții de trafic, iar circulația va fi deviată pe un drum provizoriu amenajat de constructor.
2
Ştiri sportive
Franța, Spania și Belgia au câștigat grupele după ultimele meciuri disputate vineri la Campionatul Mondial 2026, în timp ce Senegal și Capul Verde au obținut calificarea în șaisprezecimi. Uruguayul a fost eliminat, iar Iranul încă speră.
Ştiri din Timiș
Luni, Timișul va fi vizat de Cod Roșu de caniculă, până miercuri.
6
Utile
Sâmbătă, 27 iunie, au loc mai multe lucrări realizate de SDM Timișoara care vizează reparații rutiere.