Amatorii de distracție din Timișoara vor avea un sfârșit de săptămână plin. Joi petrecăreții sunt așteptați în The 80 s Pub, pentru un concert susținut de băieții de la The Case. Distracția continuă și vineri când timișorenii pot petrecere alături de K-lu în Amplificat sau de DJ Adrian Eftimie în Epic Society. Tot vineri, pe scena din Daos vor urca băieții de la Travka. Sâmbătă, petrecerea e în toi la BlackOut unde vor încinge atmosfera Danny Daze, DJ Lea Dobricic, Atapy și Eduardo.
Fanii Deliei au putut să se revadă cu frumoasă blondă la sfârșit de săptămână. Cunoscuta cântăreață s-a aflat în orașul de pe Bega și a oferit publicului un concert de neuitat.
Clujenii de la Luna Amară se vor întoarce în orașul de pe Bega în februarie. Concertul va avea loc în Daos, iar pe scenă vor ajunge și timișorenii de la Sonatic, dar și cunoscutul DJ K-lu.
În cadrul unui proiect ce își propune ”să reînvie muzica uitată a vârstelor istorice ale orașului”, trupa de world music Peregrinii va susține vineri, 30 ianuarie 2015, de la ora 19, la Casa Artelor (str. A.Pacha nr.8), un concert dedicat Timișoarei otomane.
Cunoscutul om de cultură Grigore Leșe se va afla în această primăvară la Timișoara. Artistul va pleca în turneu pe data de 2 martie, iar în aceiași lună va ajunge și în orașul de pe Bega.
Azi în Timișoara
Duminică puteți merge la mai multe filme în oraș și spectacole.
Eveniment
Un accident a avut loc sâmbătă seara în localitatea Gelu din Timiș.
Mapamond
Bilanțul dublului cutremur din Venezuela a continuat să se agraveze vineri, ajungând la 920 de morți și peste 50.000 de dispăruți. UPDATE. Peste 1.000 de morți
Eveniment
Polițiștii Secției 4 Poliție Rurală Peciu Nou au depistat un bărbat, în vârstă de 61 de ani, condamnat la 1 an și 6 luni de închisoare pentru furt.
2
Ştiri din Timiș
Au început pregătirile pentru reconstrucția completă a pasajului Slavici–Polonă din Timișoara. În câteva săptămâni vor fi introduse restricții de trafic, iar circulația va fi deviată pe un drum provizoriu amenajat de constructor.
2
Ştiri sportive
Franța, Spania și Belgia au câștigat grupele după ultimele meciuri disputate vineri la Campionatul Mondial 2026, în timp ce Senegal și Capul Verde au obținut calificarea în șaisprezecimi. Uruguayul a fost eliminat, iar Iranul încă speră.
Ştiri din Timiș
Luni, Timișul va fi vizat de Cod Roșu de caniculă, până miercuri.
6
Utile
Sâmbătă, 27 iunie, au loc mai multe lucrări realizate de SDM Timișoara care vizează reparații rutiere.