Între administratiile portocalii din ţară care s-au bucurat în acest sfârşit de an de bani de la Guvern se numără şi Timişul, care a primit 1.500.000 de lei, bani despre care vicepreşedintele Consiliului Judeţean Timiş Liviu Borha spune că vor fi folosiţi, probabil, pentru lucrări de reparaţii. Primarii PDL au fost favorizaţi la alocarea fondurilor. Vedeţi în continuare ce primării au primit bani.
Chiar dacă e criză, mare parte dintre români reuşeşte să economisească bani! Peste 53% din persoanele chestionate au reuşit să economisească în 2010, conform unui studiu realizat de Daedalus Millward Brown. Datele culese în cadrul cercetării arată că suma medie pusă deoparte de cei economi este de 200 de lei lunar.
Deşi trebuia să fie o sărbătoare, aniversarea a 89 de ani de existenţă a clubului, dublată de redobândirea palmaresului şi a culorilor oficiale ale Poli, ziua de 4 decembrie nu a fost deloc una frumoasă. Meciul terminat la egalitate la Bistriţa a degenerat într-un scandal de toată frumuseţea între Cosmin Contra şi Marian Iancu.