Locuitorii de pe mai multe străzi din zona bulevardului Constantin Brâncoveanu din Timișoara vor rămâne joi fără apă rece la robinete din cauza unor lucrări efectuate de Aquatim.
Reprezentanţii companiei locale de termoficare Colterm Timişoara anunţă noi întreruperi în furnizarea apei calde, pe mai multe străzi din oraş, din cauza unor lucrări la infrastructura rutieră şi reţelele edilitare care vor fi efectuate în zona bulevardului Constantin Brâncoveanu.
Reprezentanţii Colterm anunţă oprirea apei calde de consum şi a apei reci pe mai multe străzi din zona Stadionului „Dan Păltinişanu” şi Calea Lugojului din Timişoara. Problemele sunt cauzate de unele lucrări efectuate de Enel şi Aquatim.
Reprezentanţii companiei locale de termoficare Colterm anunţă probleme cu apa caldă în zona centrală a oraşului Timişoara, marţi, din cauza unei avarii care trebuie remediată. Fără apă caldă vor rămâne, în aceeasi zi, şi locuitorii de pe Calea Buziaşului.
Conducerea companiei de apă Szegedi Vizmu Zrt. a vizitat zilele trecute societatea Aquatim din Timişoara, pentru un schimb de experienţă şi identificarea posibilităţilor de dezvoltare a unei colaborări viitoare.