Sub motto-ul „Şi apa are viaţă” s-au desfăşurat recent la Recaş acţiunile menite să marcheze importanţa apei, necesitatea conservării şi păstrării ei. Concursuri pe tema apei, prezentări powerPoint şi o miniexcursie la Staţia de tratare Bega din Timişoara, de asta au avut parte în aceste zile elevii Liceului Teoretic din Recaş.
Locuitorii de pe mai multe străzi din Timişoara vor rămâne miercuri fără apă caldă la robinete şi fără caldura în case din cauza unor lucrări, anunţă reprezentanţii companiei locale de termoficare Colterm.
Locuitorii de pe mai multe străzi din Timişoara vor rămâne la începutul săptămânii viitoare fără apă caldă şi căldură, anunţă reprezentanţii companiei locale de termoficare Colterm.
În 22 martie se sărbătoreşte Ziua Mondială a Apei. Cu această ocazie, Aquatim va organiza o zi a porţilor deschise la staţiile de tratare, pentru a arăta tuturor celor interesaţi cum se "fabrică" apa de la robinet.
Reprezentanţii Aquatim anunţă noi întreruperi în furnizarea apei potabile. Joi şi vineri vor rămâne fără apă locuitorii din oraşul Jimbolia, iar vineri se va opri apa în Parcul Industrial şi Tehnoologic Timişoara de pe Calea Torontalului.