Start lansat pentru Informatica Timisoara in campionat

© Foto: arhiva
În ciuda restrângerilor financiare de care a avut parte în această vară, Informatica Timişoara continuă să rămână o echipă de calitate. A demonstrat-o şi cu ocazia primei etape din campionat, când a trecut cu 7 – 0 de Muncitorul Reşiţa, într-un meci care altădată era un derbi puternic.

Informatica Timişoara a prezentat publicului local Supercupa câştigată în urmă cu o săptămână la primul meci din campionat. La Sala „Constantin Jude” luni seara au venit cei de la Muncitorul Reşiţa. Primul gol a venit în minutul 3, prin Rakic. A urmat în minutul 6 Deco, el ducând scorul la 3 – 0 la scurt timp. Minutul 14 a adus o nouă reuşită pentru timişoreni, prin Ilaş. Scorul la pauză era 4 – 0, chiar dacă au mai fost numeroase ocazii ale gazdelor.

Repriza a doua a continuat în acelaşi ritm, iar primul care a marcat a fost Ivaşcu. Rakic revine cu un nou gol, în minutul 36, pentru ca Sălin să marcheze ultimul gol, pentru 7 – 0.