Sportivii din Mosnita Noua, medaliati la Cupa Romaniei la Ju Jitsu

De Raoul Jurchela
Weekend pe podium pentru sportivii clubului Free 4 Fight din Moșnița Nouă. Tinerii luptători au participat la Cupa Corysan sau Cupa României la Ju Jitsu, București 2017. Doi dintre timișenii care au participat la concurs au urcat pe podium la categoriile lor de vârstă.

Cupa României la Ju Jitsu sau Cupa Corysan București s-a desfășurat în perioada 22-23 aprilie în capitală. La eveniment au participat zeci de sportivi din țară, dar și cinci luptători de la Moșnița Nouă, de la Clubul Free 4 Fight. Delegația timișeană a fost formată din cinci sportivi: Ciucur Gabriel, Ciucur Mihai, Cristea Gabriel, Kothai Loredan-Tiberiu și Daniliuc Raul-Alexandru. Dintre aceștia, Daniliuc Raul Alexandru a ocupat locul al doilea la categoria U18, iar Kothai Loredan-Tiberiu a ocupat locul al treilea la categoria de vârstă U21.