Tion

Tion

  • Ştiri
    • Ştiri Timiș
    • Lugoj
    • Știri naționale
    • Stiri internaţionale
    • Eveniment
    • Sănătate
    • Dialoguri Sănătoase
    • Sport
    • Târg imobiliar
  • Timp liber
    • Cultură
    • Cinema
    • Horoscop
  • ANGAJĂRI
  • MICA PUBLICITATE
    • IMOBILIARE
      • Imobiliare Vanzari – Garsoniere
      • Imobiliare Vanzari – o camera
      • Imobiliare Vanzari – 2 camere
      • Imobiliare Vanzari – 3 camere
      • Imobiliare Vanzari – 4 camere
      • Imobiliare Vanzari – Case
      • Imobiliare Vanzari – Terenuri
      • Imobiliare Vanzari – Spatii comerciale
      • Imobiliare Inchirieri – Garsoniere
      • Imobiliare Inchirieri – o camera
      • Imobiliare Inchirieri – 2 camere
      • Imobiliare Inchirieri – 3 camere
      • Imobiliare Inchirieri – Case
      • Imobiliare Inchirieri – Spatii comerciale
    • PRESTĂRI SERVICII
    • CONSTRUCȚII
    • AUTO
    • DIVERSE
  • UTILE
  • VIDEO
  • Azi în Timișoara
  • Cariere de Poveste
  • Agenda
  • Lugoj
  • Podcast
  • Dialoguri Sănătoase
Select Page


Tion
Ştiri din Timiș
Incendiu în sauna unei săli de sport de pe Bd. Cetății. Peste 30 de oameni evacuați

Incendiu în sauna unei săli de sport de pe Bd. Cetății. Peste 30 de oameni evacuați

la 19 October 2019 14:24 Reactualizat la: 19 October 2019 20:50
11 Comentarii

Incendiu în sauna unei săli de sport de pe Bd. Cetății. Peste 30 de oameni evacuați

<p>foto: ISU Timis</p>
19 October 2019 14:24 Reactualizat la: 19 October 2019 20:50
Incendiu, sâmbătă după-masă, la o sală de sport din Timișoara. Aproximativ 30 de persoane au fost evacuate, după ce flăcările au cuprins sauna din incinta clădirii.
Scris de Raoul Jurchela - Incendiu, sâmbătă după-masă, la o sală de sport din Timișoara. Aproximativ 30 de persoane au fost evacuate, după ce flăcările au cuprins sauna din incinta clădirii.

Trimite articolul

X

Pompierii militari au fost solicitați să intervină pe Bulevardul Cetății din Timișoara, după ce un incendiu a izbucnit la o sală de fitness. Cei de la ISU Banat au trimis la fața locului 13 subofițeri și două autospeciale de lucru cu apă și spumă și două echipaje SMURD. La sosirea salvatorilor incendiul se manifesta în zona saunei din incinta sălii de sport.

Au fost evacuate 32 de persoane din clădire, fără a fi înregistrat vreun rănit până la ora redactării acestei știri.

UPDATE. Incendiul a fost stins. Nu sunt răniți

Pompierii au reușit să oprească extinderea incendiului care se manifesta la sauna clădirii și în cele din urmă au lichidat flăcările. Urmează acum îndepărtarea oricăror elemente periculoase rămase în urma incendiului și cercetarea cauzelor care au dus la izbucnirea acestuia, conform reprezentanților ISU Timiș.

UPDATE 2. Focul a fost pus intenționat

Pompierii timișoreni anunță că, cel mai probabil, focul a fost pus intenționat. Polițiștii sunt la fața locului și fac cercetări.

“În urma cercetărilor efectuate la fața locului s-a stabilit cauza probabilă a incendiului, folosirea intenționată a sursei de aprindere”, au transmis reprezentanții ISU Banat.

UPDATE 3. Un fost angajat, suspectat că ar fi pus focul, la comandă

Asociatul majoritar al sălii de sport susține că focul a fost pus pentru a discredita imaginea afacerii. Le-ar fi spus polițiștilor chiar și pe cine bănuiește că ar fi incendiat sala și le-a pus la dispoziție informații necesare pentru ca individul respectiv să fie identificat. Ar fi vorba despre o persoană cu antecedente penale care, spune asociatul majoritar al sălii de sport, ar fi făcut asta la comandă.

“Am încredere în ancheta Poliției și cred că va ieși la iveală mintea criminală care ar fi putut comanda un astfel de incendiu. Suspectul, o persoană certată cu legea, a fost doar un instrument într-un joc diabolic pus la cale de oameni care vor cu orice preț să afecteze imaginea (n.r. – firmei), după nereușitele legale și mediatice. Am declarat și la Poliție următoarea coincidență tulburătoare: fostul meu angajat, Răzvan Irimescu, m-a amenințat că îmi pune pompierii în cap. Am crezut că se referă la doar la plângerile aberante pe care mi le-a făcut. Pagubele materiale nu contează, însă încep să mă tem pentru familia și pentru copiii mei”, a spus Cosmin Șorban, asociatul majoritar al sălii de fitness.

Șorban mai susține că, în ultima perioadă, “firma a fost asaltată, în presă și la tribunal, de atacuri bine puse la punct, orchestrate de un fost angajat care, prin interpuși, gestionează o sală de sport concurentă și care pregătește deschiderea celei de-a doua săli la 500 m de centrul incendiat”.

La rândul său, fostul angajat al sălii de fitness se apără și neagă orice legătură cu incendiul izbucnit în sauna clădirii. Mai mult, într-un masaj ajuns pe adresa redacției, el precizează că sala de fitness nici măcar nu are autorizație de securitate în caz de incendiu. Dincolo de acuzele lansate la adresa asociatului sălii de fitness, fostul angajat a mai menționat:

„Îmi ofer disponibilitatea de a oferi organelor abilitate și reprezentanților mass-media, orice informație este necesară pentru a se face lumina in acest caz”.

UPDATE 4. Poliţiştii au un suspect

Polițiștii efectuează în continuare cercetări pentru a determina autorul incendiului de la sala de fitness, iar oamenii legii au chiar și un suspect.

„În urma verificărilor preliminare efectuate de polițiști cu privire la incendiul de pe strada Cetății din municipiul Timișoara, există un bărbat, de 29 de ani, bănuit de comiterea infracțiunii de distrugere prin incendiere. Cercetările continuă pentru a se stabili cu exactitate gradul de vinovăție a acestuia”, transmit reprezentanții IPJ Timiș.

Trimite articolul

X
Taguri:
flacari ,
incendiu ,
incendiu cetatii ,
incendiu sauna ,
pompieri ,
sala sport ,
sauna
11 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Irimescu Sergiu says:
    October 19, 2019 at 2:36 pm

    ATENTIE sala functioneaza fara autorizatie ISU

    Reply
  2. Silviu says:
    October 19, 2019 at 2:36 pm

    Woauu, ce vrajeala. Si-a dat sorban foc la acte, să ascundă urma de delapidare. Un hoț și jumătate

    Reply
  3. Markus says:
    October 19, 2019 at 5:35 pm

    Care draq de sală? Aia din spate de la ciocanul?

    Reply
  4. John says:
    October 19, 2019 at 6:57 pm

    E deschisa sala?

    Reply
  5. Silviu says:
    October 19, 2019 at 10:38 pm

    Domnul sorban se victimizeaza, dar câți oamenii a înșelat cu ingineriile lui financiare sigur v-a plati. Un site din din timișoara e platit de sorban

    Reply
  6. Silviu says:
    October 20, 2019 at 8:08 pm

    Sorban, îți v-a veni nota de plată pentru ce ai facut in trecut.

    Reply
  7. Sorinel says:
    October 20, 2019 at 11:32 pm

    Se victimizează sau nu ,ideia e ca fostul asociat chiar era lefter Popescu ,la cunoscut pe Sorban om destul de inteligent,pt ca îl cunosc bine chiar inainte de a infiinta firma .era baiat ok și este și acuma la fel .doar ca e normal sa schimbe placa când cineva încearcă sa profite de el .Si pana la urma fie vorba așa mai direct ,cine era acest Răzvan acuma 8 ani ,un antreprenor de o sala de cartier.si încă ceva interesant ,de ce nu a putut fi asociat in firma ….avea cazier fiscal ..pai mai pe românește el era ăla ce o vrut sa înțepe statul.Asa ca ar fi ok sa respecte vorba bătrânească .Nu uita de unde ai plecat Razvane ,respecta omul care te a ajutat sa fi și tu cineva in viata.Specific. ca nu ma plătit nimeni sa fac acest comentariul ,pur și simplul cunosc subiectul .

    Reply
  8. Cele mai citite știri

    1
    Floriile, sărbătoarea care marchează Intrarea Domnului în Ierusalim și deschide Săptămâna Patimilor
    2
    „Nu avem nevoie de un Batman administrativ”. Fritz nu îi dă lui Simonis Ceasul Floral, Termalul, Uszoda și Grădina de Vară
    3
    PROGRAM. Cum poți pătrunde în culisele creației artistice. „Open Studios” la Facultatea de Arte și Design UVT
    4
    Filmul săptămânii: „The Secret Agent”, un thriller politic care surprinde Brazilia anilor ’70
    5
    Timpul ca mecanism demontabil. Expoziție marca Vică Tilă Adorian la Galeria cu Platani
    6
    Eveniment aniversar în acest weekend. Are loc a 15-a ediție a Târgului Apicol Ghiroda
    7
    Amenzi de peste 1,5 milioane de lei și zeci de persoane depistate muncind „la negru” de ITM Timiș
    8
    Foc stins de urgență în cartierul Kuncz din Timișoara. Amendă de până la 45.000 de lei pentru incendiere de deșeuri
    9
    Doi bărbați sunt condamnați la închisoare după ce au furat prin violență din casa unei vârstnice din Sânnicolau Mare
    10
    FOTO. Primarul din Lugoj: „Ștrandul trebuie redeschis”, dar starea actuală este „un dezastru”

    Cele mai noi știri

    Lugoj

    FOTO. Primarul din Lugoj: „Ștrandul trebuie redeschis”, dar starea actuală este „un dezastru”

    Cinema

    Cinema Victoria readuce pe ecranele din Timișoara Trilogia „Before", povestea de dragoste pe parcursul a 18 ani

    Ştiri din Timiș

    Investiție de peste 4,5 milioane de euro la Spitalul Municipal Timișoara. Lucrările la clădirea principală de la „Clinicile Noi”, aproape de final

    Ştiri din Timiș

    Birouri, localuri sau cabinete medicale în cartiere. Primăria Timișoara scoate la licitație șapte spații

    Eveniment

    Tânăr de 20 de ani, mort într-un accident de muncă lângă Gătaia. Ancheta este în desfășurare

    Capitală Culturală

    GRID Festival transformă un turn abandonat din Timișoara în epicentrul muzicii underground

    Eveniment

    Accident pe DN6 în Timiș. Femeie rănită după ce mașina sa a fost lovită din spate

    Ştiri din Timiș

    Dumbrăvița modernizează iluminatul public. Sistem inteligent cu 835 de lămpi noi și control digital al consumului

    Podcast

    LIVE CURÂND. „În Context” cu Anca Pavel Bucșa! Episodul 4: Menopauza și substituția hormonală

    Ştiri din Timiș

    Anunț public privind intenția de obținere a autorizației de mediu
    • Servicii
      • Redactia
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Timiș Online

    ISSN 3008-2323

    ISSN-L 3008-2323

    Tion.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.

    Pentru detalii apasati aici