tion.ro Web analytics

Tion

Tion

  • Ştiri
    • Ştiri Timiș
    • Lugoj
    • Știri naționale
    • Stiri internaţionale
    • Eveniment
    • Sănătate
    • Dialoguri Sănătoase
    • Sport
    • Târg imobiliar
  • Timp liber
    • Cultură
    • Cinema
    • Horoscop
  • ANGAJĂRI
  • MICA PUBLICITATE
    • IMOBILIARE
      • Imobiliare Vanzari – Garsoniere
      • Imobiliare Vanzari – o camera
      • Imobiliare Vanzari – 2 camere
      • Imobiliare Vanzari – 3 camere
      • Imobiliare Vanzari – 4 camere
      • Imobiliare Vanzari – Case
      • Imobiliare Vanzari – Terenuri
      • Imobiliare Vanzari – Spatii comerciale
      • Imobiliare Inchirieri – Garsoniere
      • Imobiliare Inchirieri – o camera
      • Imobiliare Inchirieri – 2 camere
      • Imobiliare Inchirieri – 3 camere
      • Imobiliare Inchirieri – Case
      • Imobiliare Inchirieri – Spatii comerciale
    • PRESTĂRI SERVICII
    • CONSTRUCȚII
    • AUTO
    • DIVERSE
  • UTILE
  • VIDEO
  • Azi în Timișoara
  • Cariere de Poveste
  • Agenda
  • Lugoj
Select Page


Tion
Ştiri din Timiș
Centrul de conferințe Iulius Congress Hall va găzdui evenimentele tech din cadrul Flight Festival

Centrul de conferințe Iulius Congress Hall va găzdui evenimentele tech din cadrul Flight Festival

De T. Ex.
la 23 August 2021 13:41
5 Comentarii

Centrul de conferințe Iulius Congress Hall va găzdui evenimentele tech din cadrul Flight Festival

23 August 2021 13:41
Reprezentanți din domeniul IT&C, antreprenori și intraprenori, pionieri tehnologici și stakeholderi din comunitate se vor întâlni în această săptămână la Iulius Congress Hall, participând la hackathonul și dezbaterile tech din cadrul FLIGHT Festival. Propunerile inovatoare și inițiativele out-of-the-box pentru Timișoara se vor face auzite la FLIGHT Hack și Tech Talks, evenimente găzduite de centrul de conferințe premium din polul regional de business Iulius Town Timișoara.
Scris de T. Ex. - Reprezentanți din domeniul IT&C, antreprenori și intraprenori, pionieri tehnologici și stakeholderi din comunitate se vor întâlni în această săptămână la Iulius Congress Hall, participând la hackathonul și dezbaterile tech din cadrul FLIGHT Festival. Propunerile inovatoare și inițiativele out-of-the-box pentru Timișoara se vor face auzite la FLIGHT Hack și Tech Talks, evenimente găzduite de centrul de conferințe premium din polul regional de business Iulius Town Timișoara.

Trimite articolul

X

Iulius Congress Hall Timișoara, parte a singurului ansamblu mixed-use din vestul țării, Iulius Town, devine un spațiu inspirațional, în perioada 23 – 25 august 2021, când va găzdui evenimente tech cu invitați internaționali și inovație fără limite.

FLIGHT Hack propune trei zile dedicate dezvoltării unor soluții de tehnologie cu impact în comunitate, pe direcțiile smart city, turism și ospitalitate, dar și cultură și industrii creative, răspunzând provocărilor Timișoarei în contextul titulaturii de capitală culturală europeană. Hackatonul se desfășoară între 23 și 25 august, în sălile premium de conferințe ale Iulius Congress Hall, situat în ansamblul Iulius Town, important centru al inovației din Timișoara.

Pe 24 și 25 august, tot la Iulius Congress Hall ajung invitați internaționali din domeniul tehnologiei, la dezbaterile Tech Talks, din cadrul FLIGHT Festival. Reprezentați ai unor companii importante din domeniul IT vor propune soluții și vor analiza teme ce vor inspira comunitatea de business din Timișoara. Prima zi va fi dedicată bunelor practici și modului în care inovația și tehnologia contribuie la îmbunătățirea vieții urbane, iar în cea de-a doua zi vor fi prezentate tendințele tehnologice și inovarea în companii. Biletele la Tech Talks sunt disponibile pe site-ul iabilet.ro, iar pentru mai multe informații puteți accesa pagina online a Tech Talks.

Iulius Congress Hall este centrul de evenimente din cadrul ansamblului mixed-use Iulius Town Timișoara. Cu dotări și tehnologii premium, cele trei săli unice prin design, înălțime și servicii pot găzdui de la evenimente de business, conferințe, congrese, seminarii, forumuri și competiții, până la petreceri private de o eleganță aparte. Iulius Congress Hall permite configurări și soluții tehnice diverse, neavând coloane interioare, astfel încât siguranța și confortul să însoțească atmosfera rafinată și organizarea de top. Prin poziționarea sa ultracentrală, dar și prin accesul imediat la toate facilitățile și serviciile din ansamblul Iulius Town Timișoara, inclusiv la panorama superbă asupra celui mai modern parc din oraș, cu acces direct, Iulius Congress Hall este locul ideal pentru celebrarea momentelor unice, dar și pentru evenimente corporate de înaltă clasă.

(1064)

Trimite articolul

X
Taguri:
Iulius ,
iulius congress hall
5 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. mobutu says:
    August 23, 2021 at 3:26 pm

    Numai lucruri minunate se intimpla la orasul din oras preturi foarte bune la haine si incaltaminte tot felul de activitati la centrul de conferinte dar parcarea a ramas tot contra cost unic in Timisoara poate si in tara ( adica centrul comercial unde vi sa lasi bani si esti taxat pentru parcare ).
    PS unde am scris ,, foarte bune ,, trebuie inteles ,, foarte mari ,, .
    Orasul din oras care a implementat sau vrea sa implementeze un nou stil de viata ,, viata la mol ,, cafenele restaurante etc .
    Foarte interesant si foarte instructiv.
    Am observat ca vin multi elevi in excursie la mol,pentru ca sint acolo numai lucruri bune.

    Reply
    • andrei_itist says:
      August 24, 2021 at 11:14 am

      @mobutu:
      oh, ai bani de masina (implicit de combustibil) si de cumparaturi la mall, dar nu iti permiti cativa Lei pentru parcare. trist. este tipic mentalitate de om sarac. interesant cum in tari la care ne uitam cu admiratie si ne dorim sa fie la noi ca acolo cam fiecare complex comercial ofera parcare contra cost. trebuie inteles ca asa functioneaza societatea, totul costa, cel care a construit parcarea a cheltuit niste bani, cumva trebuie sa ii recupereze si mai apoi sa castige. pana la urma este o afacere. ca doar si tu faci ceva in viata ca sa primesti bani. o masina vine cu costuri, asta este realitatea.

      Reply
      • gigi says:
        August 24, 2021 at 12:56 pm

        Atunci să rămână cu magazinele și parcările lui goale.
        Doar nu o să-i plătesc eu toată elucubrațiile de betoane și fițe la supraprețuri.

        Reply
        • John says:
          August 24, 2021 at 2:33 pm

          si tu stai dracu acasa, bea bere la pet si sparge seminte la tembelizor daca nu iti permiti mai mult🤪

          Reply
      • marcelinomarcelus says:
        August 24, 2021 at 3:35 pm

        Nu este vorba de cei citiva lei care ii platesti pentru parcare ca numai idiotii pot sa stea toata ziua acolo , mai mult de doua trei ore nu ai ce face decit daca esti unul din atirnatorii de serviciu(aici intra multe specii,nu le mai enumar).
        Daca vi cu copilul petreci citeva ore apoi te retragi acasa,ca doar nu te ai mutat acolo,iar in sezonul cald ar trebui sa ai alte destinatii,asa ca costul parcarii nu e suma mare,daca te raportezi la costul produselor si serviciilor din acel stabiliment,problema este cu gestul de a ti lua bani pentru orice si cu opritul la bariere ca sa scoti si sa bagi cardul,cu riscul de a fi lovit din spate de vreun grabit.
        Si mai este si nesimtirea de a cere 50 de lei pe acel card sau tichet in cazul in care il pierzi.
        Pentru cine sprijina capitalismul salbatic de a fi taxat in permanenta,aerul oare nu costa ca doar s a investit in climatizare,nu au decit sa plateasca ca sa vina la mol.
        Cu atitea magazine Lidl deschise nici Auchan ul nu mai este o atractie asa cum era cu mult timp in urma.
        Intradevar s au investit sume mari acolo si este ceva frumos,dar recuperarea investitiei sa se faca fara a stoarce bani din orice.

        Reply
  2. Cele mai citite știri

    1
    Dezbatere publică pe tema desființării DGPLMSTF
    2
    Noua grădiniță cu program prelungit în Moșnița Nouă, un proiect de peste 18 milioane de lei, intră în faza de contractare
    3
    „Kasimir și Karoline”, în decembrie, la Teatrul Maghiar din Timișoara
    4
    O femeie din Timișoara a vrut să se arunce dela etajul 9 a unui bloc din Arad
    5
    Campania „Un copil pentru fiecare”: Puteți îndeplini dorințele din scrisorile copiilor pentru Crăciun
    6
    Prefectura pune în aplicare strategia de prevenire a urgențelor de mediu până la deschiderea Celulei 3 de la deponeul Ghizela
    7
    FOTO. Descoperiri arheologice spectaculoase la Castelul Huniade din Timișoara: ziduri medievale ies la lumină
    8
    Verucile plantare, o problemă frecventă dar adesea ignorată. Medicii explică riscurile
    9
    Doi șoferi aflați sub influența alcoolului, opriți de polițiști în Timiș: s-au ales cu dosare penale
    10
    De la liceu la viața de student. Tot ce trebuie să știe viitorii absolvenți de liceu înainte de admiterea la facultate

    Cele mai noi știri

    Utile

    Lucrări ale SDM în Timișoara, astăzi, 21 ianuarie

    Azi în Timișoara

    Ce facem astăzi, 21 ianuarie 2026, în Timișoara?

    Eveniment

    O femeie din Timișoara a vrut să se arunce dela etajul 9 a unui bloc din Arad

    Capitală Culturală

    De pe maidanul din Elisabetin pe marile stadioane ale lumii. Povestea lui Rudi Burger, fotbalistul Timișoarei istorice

    Capitală Culturală

    Lecturi nocturne, cu vin sau ciocolată caldă, la Institutul Francez

    Ştiri din Timiș

    Timișorenii, obligați să își declare până la final de februarie animalele, utilajele și terenurile agricole. Inclusiv grădinile

    Capitală Culturală

    FOTO. ANAF îl lasă pe Vâlcov fără Picasso: o parte din colecția fostului ministru PSD e scoasă la licitație

    Ştiri din Timiș

    DGASPC Timiș recrutează asistenți personali profesioniști pentru persoane cu dizabilități

    Ştiri din Timiș

    Căldură, stil și personalitate: tapetul de calitate superioară, care schimbă complet locuința iarna aceasta

    Eveniment

    FOTO. Pacienți invizibili într-o magazie. Zeci de femei, cazate într-un spațiu impropriu al Spitalului de Psihiatrie Jebel
    • Servicii
      • Redactia
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Timiș Online

    ISSN 3008-2323

    ISSN-L 3008-2323

    Tion.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.

    Pentru detalii apasati aici