Echipajul ambulanţei a insistat şi omul a
fost până la urmă primit
într-unul din spitale, dar prea târziu.
Specialiştii cred că el putea fi salvat
dacă era tratat la timp. Spitalele şi-au
motivat refuzul prin supraaglomerare şi lipsa de
medici şi aparatură. Un motociclist implicat
în acelaşi accident a fost refuzat doar de
două spitale, dar al treilea l-a acceptat.
Sursa: Antena3.ro
Citiți principiile noastre de moderare aici!