tion.ro Web analytics

Tion

Tion

  • Ştiri
    • Ştiri Timiș
    • Lugoj
    • Știri naționale
    • Stiri internaţionale
    • Eveniment
    • Sănătate
    • Dialoguri Sănătoase
    • Sport
    • Târg imobiliar
  • Timp liber
    • Cultură
    • Cinema
    • Horoscop
  • ANGAJĂRI
  • MICA PUBLICITATE
    • IMOBILIARE
      • Imobiliare Vanzari – Garsoniere
      • Imobiliare Vanzari – o camera
      • Imobiliare Vanzari – 2 camere
      • Imobiliare Vanzari – 3 camere
      • Imobiliare Vanzari – 4 camere
      • Imobiliare Vanzari – Case
      • Imobiliare Vanzari – Terenuri
      • Imobiliare Vanzari – Spatii comerciale
      • Imobiliare Inchirieri – Garsoniere
      • Imobiliare Inchirieri – o camera
      • Imobiliare Inchirieri – 2 camere
      • Imobiliare Inchirieri – 3 camere
      • Imobiliare Inchirieri – Case
      • Imobiliare Inchirieri – Spatii comerciale
    • PRESTĂRI SERVICII
    • CONSTRUCȚII
    • AUTO
    • DIVERSE
  • UTILE
  • VIDEO
  • Azi în Timișoara
  • Cariere de Poveste
  • Agenda
  • Lugoj
  • Podcast
Select Page


Tion
Eveniment
Șoferi băuți sau drogați prinși de polițiști în trafic, în Timiș

Șoferi băuți sau drogați prinși de polițiști în trafic, în Timiș

De Lorena Păcurar
la 1 August 2022 17:00 Reactualizat la: 1 August 2022 18:17
3 Comentarii

Șoferi băuți sau drogați prinși de polițiști în trafic, în Timiș

foto: arhivă
1 August 2022 17:00 Reactualizat la: 1 August 2022 18:17
Dosare penale pe numele a nouă șoferi, în Timiș, în weekend. Ei sunt cercetați penal după ce au fost prinși că au urcat la volan deși consumaseră alcool sau droguri. Câțiva dintre ei erau fără permis de conducere sau cu permisul anulat și autovehiculul neînmatriculat.
Scris de Lorena Păcurar - Dosare penale pe numele a nouă șoferi, în Timiș, în weekend. Ei sunt cercetați penal după ce au fost prinși că au urcat la volan deși consumaseră alcool sau droguri. Câțiva dintre ei erau fără permis de conducere sau cu permisul anulat și autovehiculul neînmatriculat.

Trimite articolul

X

Primul dintre șoferi, în vârstă de 37 de ani, a fost prins de polițiști în Nițchidorf, județul Timiș. Consumase alcool, iar oamenii legii l-au oprit pentru a-l amenda.

„La data de 30 iulie a.c., în jurul orei 23:15, polițiștii Orașului Buziaș au depistat pe DJ 592 B, în localitatea Nițchidorf, din județul Timiș, un bărbat de 37 de ani, care a condus sub influența alcoolului. În urma testării cu aparatul etilotest a rezultat o valoare de 1,12 mg/l alcool pur în aerul expirat”, transmit reprezentanții IPJ Timiș.

De asemenea, în urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii au constatat că bărbatul nu deținea permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.

Duminică, la Timișoara, polițiștii au deschis două dosare penale pe numele unor șoferi cu vârste cuprinse între 21 și 23 de ani. Aceștia conduceau deși erau sub influența alcoolului și a drogurilor, iar la testări au rezultat valori peste 0,8 mg/l alcool pur în aerul expirat și valori pozitive la cocaină.

Tot duminică, polițiștii au oprit pentru control, pe strada Termal din Deta, un șofer care mirosea a alcool. L-au pus să sufle în etilotest, iar rezultatul aparatului a fost de 1.04 miligrame de alcool pur per litru în aerul expirat.

„La data de 31 iulie a.c., în jurul orei 12:45, polițiștii Secției 8 Rurale Deta au depistat pe strada Termal din orașul Deta, un bărbat de 43 de ani, care a condus sub influența alcoolului. În urma testării cu aparatul etilotest a rezultat o valoare de 1,04 mg/l alcool pur în aerul expirat”, povestesc polițiștii.

Un alt tânăr de 22 de ani a fost prins la volan, pe strada Vișinului din localitatea Periam, fără permis de conducere. Mai mult, autoturismul nu era înmatriculat, iar plăcuțele cu numărul de înmatriculare aparțineau unui alt autovehicul.

„La data de 31 iulie a.c., în jurul orei 14:55, polițiștii Orașului Sânnicolau Mare au oprit pentru control pe strada Vișinului din localitatea Periam, un autovehicul condus de un tânăr de 22 ani”, mai spun oamenii legii.

Polițiștii au prins în trafic, tot duminică, în Beregsău Mare din județul Timiș, un șofer de 56 de ani care mirosea a alcool. L-au pus să sufle în etilotest, iar rezultatul aparatului a fost de 1.07 miligrame de alcool pur per litru în aerul expirat.

„La data de 31 iulie a.c., în jurul orei 18:15, polițiștii Secției 2 Rurale Săcălaz au depistat în localitatea Beregsău Mare din județul Timiș, un bărbat de 56 de ani, care a condus sub influența alcoolului. În urma testării cu aparatul etilotest a rezultat o valoare de 1,07 mg/l alcool pur în aerul expirat”, adaugă polițiștii.

Un bărbat de 44 de ani a fost prins de polițiști în localitatea Seceni din Timiș, conducând sub influența alcoolului.

„La data de 31 iulie a.c., în jurul orei 19:45, polițiștii Secției 3 Rurale Sânandrei au depistat în localitatea Seceani din județul Timiș, un bărbat de 44 de ani, care a condus sub influența alcoolului. În urma testării cu aparatul etilotest a rezultat o valoare de 1,00 mg/l alcool pur în aerul expirat”, mai spun aceștia.

În noaptea de duminică spre luni, polițiștii din Buziaș au efectuat un control de rutină și au prins pe M. A. Șaguna din oraș un șofer de 36 de ani care conducea sub influența alcoolului, cu permisul anulat.

„La data de 1 august a.c., în jurul orei 01:10, polițiștii Orașului Buziaș au oprit pentru control pe strada M. A. Șaguna din oraș, un autovehicul condus de un bărbat de 36 ani. În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii au constatat că bărbatul avea permisul de conducere anulat.

De asemenea, în urma testării cu aparatul etilotest a rezultat o valoare de 0,73 mg/l alcool pur în aerul expirat”, transmit reprezentanții IPJ Timiș.

Tot luni, în Lugoj, un bărbat în vârstă de 29 de ani a fost prins conducând sub influența drogurilor. La testări au rezultat valori pozitive la amfetamină.

„În data de 1 august a.c., în jurul orei 02:30, polițiștii lugojeni au depistat pe strada Timișoarei din municipiul Lugoj, un bărbat, în vârstă de 29 de ani, care ar fi condus sub influența substanțelor psihoactive”, au încheiat polițiștii.

Toți șoferii s-au ales acum cu dosare penale pentru infracțiunile comise.

Trimite articolul

X
Taguri:
soferi bauti ,
soferi drogati
3 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Politia zero prevenție. ZERO RADARE, se GONESTE agresiv peste tot says:
    August 1, 2022 at 6:59 pm

    Șefii de la Rutieră ori NEPASATORI SADEA, ori INVOMPETENTI.
    Unde sunt mașinile NEinscripyionate care sa vineze șoferii agresivi.
    Doar cu echipaje MOBILE, în patrulare continua, pot fii descoperiți șoferii derbedei.
    Nicidecum prin banale filtre

    Reply
    • tibi says:
      August 2, 2022 at 2:58 pm

      Are dreptate colegul
      din cauza ca Politia nnu este prezenta pe strada se intampla atatea accidente
      si ei sunt autorii morali pentru numeroasele accidente petrecute

      Reply
  2. Ruler says:
    August 2, 2022 at 2:20 pm

    Camerele de filmat de ce nu sunt active? Trebuie bagati la puscarie tiganii care lovesc soferii si o iau la fuga cu numere de Franta.

    Daca nu se activeaza camerele de filmat, trebuie bagati si politistii si sefii lor la puscarie. Dumnezeu e atotstiutor!

    Reply
  3. Cele mai citite știri

    1
    Fără cursuri în două schimburi. Se cer fonduri europene pentru extinderea uneia dintre cele mai aglomerate școli din Timișoara
    2
    Cât costă să fii student în România, în plină austeritate
    3
    Elevii din Timișoara, așteptați la prima proiecție „after school” din acest an, la Cinema Studio
    4
    Cinci ani fără Adi Bărar, fondatorul trupei Cargo. Artistul este comemorat la Timișoara
    5
    Momente de panică în Cenei, după ce acoperișul unei case a luat foc
    6
    FOTO. „NECTAR”, expoziție personală de artă contemporană semnată Cosmin Alin Vâlceanu, la Timișoara
    7
    Atelier de dans pentru cei care vor să iasă din zona de confort, la Timișoara
    8
    VIDEO. Se deszăpezește și nordul Timișoarei. Pregătiri pentru încă o noapte cu zăpadă, dar și cu ger cumplit
    9
    Atenție, părinți! Dacă aveți lapte praf NAN sau Alfamino din anumite loturi, trebuie să îl returnați
    10
    Un loc cald în nopțile geroase: adăpostul de urgență din Timișoara rămâne deschis toată iarna

    Cele mai noi știri

    Azi în Timișoara

    Ce facem astăzi, 9 martie 2026, în Timișoara?

    Utile

    Întreruperile de curent din Timișoara și județ, în săptămâna 9 - 15 martie 2026

    Eveniment

    UPDATE. Accident în zona Gheorghe Lazăr din Timișoara. Două persoane au ajuns la spital

    Eveniment

    VIDEO. Crimă șocantă de 8 Martie: femeie ucisă de propriul fiu într-un bloc din Timișoara

    România

    Sondaj: O treime dintre adolescenți au văzut lipsă de respect față de mamă în familie

    Eveniment

    FOTO. Motociclist rănit după ce o șoferiță nu s-a asigurat la schimbarea direcției, pe bulevardul Cetății din Timișoara

    Ştiri din Timiș

    Cinci ani fără Adi Bărar, fondatorul trupei Cargo. Artistul este comemorat la Timișoara

    Sănătate

    Testare gratuită pentru depistarea cancerului de col uterin la Spitalul Județean din Timișoara

    Ştiri din Timiș

    De la tipar la digital. Concursul „Memoria presei” invită autorii să exploreze istoria jurnalismului

    Ştiri din Timiș

    Istorie, tradiții și statistici. Cum a devenit 8 Martie Ziua Internațională a Femeii
    • Servicii
      • Redactia
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Timiș Online

    ISSN 3008-2323

    ISSN-L 3008-2323

    Tion.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.

    Pentru detalii apasati aici