Zeci de poliţişti, inspectori de la Garda Financiară, Comisariatul pentru Protecţia Consumatorului, Direcţia de Sănătate Publică şi Inspectoratul Teritorial de Muncă au descins miercuri dimineaţă la depozitele angro de pe strada Polonă din Timişoara.
Peste 150 de poliţişti, inspectori de la Protecţia Consumatorului, Garda Financiară, ITM, DSP, ISU au luat cu asalt, miercuri dimineaţa, centrul comercial Euro din Timişoara. Potrivit Poliţiei Timiş, vizaţi de această acţiune sunt comercianţii care practică evaziunea fiscală.
Dacă e sfârşit de săptămână iar lumea iese în oraş la distracţie, înseamnă că şi rutieriştii timişoreni sunt pe stradă, vânându-i pe cei care se urcă băuţi la volan şi nu numai. De asemenea, poliţiştii împreună cu reprezentanţii altor instituţii au organizat controale, sâmbătă noaptea, în mai multe cluburi din Timişoara.