Social-democraţii din Timiş au pichetat, luni după-amiază, sediul PDL din Timişoara, în semn de protest faţă de arestarea preşedintelui Consiliului Judeţean Argeş, Constantin Nicolescu. La manifestaţie au participat peste 200 de persoane. Deşi iniţial liderul democrat-liberalilor timişeni declarase că îi va aşteaptă pe protestatari cu... cafea, acest lucru nu s-a mai întâmplat.
Social-democraţii din Timiş vor picheta, luni la ora 15.00, sediul PDL din Timişoara, în semn de protest faţă de arestarea preşedintelui Consiliului Judeţean Argeş, Constantin Nicolescu. La manifestaţie sunt aşteptate circa 300 de persoane. Liderul democrat-liberalilor timişeni îi aşteaptă pe protestatatari cu... cafea.
Peste 300 de militari în rezervă şi retragere au ieşit, luni, în centrul oraşului Timişoara, pentru a protesta împotriva reducerii pensiilor. Oamenii s-au întâlnit la ora 10.30, în Piaţa Victoriei, de unde au pornit în marş către Prefectura Timiş, unde i-au înmânat o lista cu revendicările lor prefectului Mircea Băcală.