Incident la Sânpetru Mare, unde doi muncitori au rămas blocaţi într-un turn de apă. Lor li s-a făcut rău în timp ce vopseau interiorul turnului.
Un bărbat a ajuns la spital cu arsuri de gradul II şi III în zona feţei, în urma unui incendiu izbucnit duminică după-amiază în cartierul Ronaţ din Timişoara. Omul şi-a găsit gospodăria în flăcări şi a încercat să stingă focul, pentru a-şi salva bunurile, până să ajungă pompierii.
Clipe de groază, luni seara, pentru o tânără care se bronza la un salon de pe strada Circumvalaţiunii din Timişoara. Aparatul în care se afla fata a luat foc.
Colegiul Naţional de Artă „Ion Vidu” a fost evacuat, marţi, după ce în sala mare de concerte a izbucnit un incendiu, iar şcoala s-a umplut de fum. Pompierii au intervenit cu şase autospeciale pentru a stinge flăcările.
Operaţiune la înălţime, duminică dimineaţa, pentru pompierii timişoreni. Aceştia au fost chemaţi să dea jos ţurţurii imenşi de gheaţă formaţi pe tabla care maschează conductele de termoficare de la intersecţia Căii Martirilor cu strada Lidia.