Scandal înaintea partidei de campionat dintre FC Vaslui şi Politehnica Timişoara. Delegarea arbitrului Alexandru Deaconu la acest meci a inflamat la maximum spiritele patronilor celor două echipe. Marian Iancu anunţă că nu bagă echipa pe teren în acest meci, iar Porumboiu se declară fericit că va câştiga trei puncte fără efort.
Timişoara va susţine, joi, la Vaslui, una dintre cele mai importante partide ale returului de campionat. Un rezultat pozitiv în Moldova ar putea ajuta foarte mult Politehnica în obţinerea titlului. Dacă antrenorul Dusan Uhrin e ferm convins de şansa echipei sale, managerul sportiv de la Poli Daniel Stanciu îi oferă echipei şansa a treia pentru titlu.
Surpriză înaintea meciului dintre FC Vaslui şi Poli Timişoara. Jucătorii formaţiei alb-violete au redactat un protest prin care reclamă neplata salariilor la echipă timp de trei luni! În plus, ei se mai plâng pentru că sunt criticaţi continuu şi chiar jigniţi de către conducerea clubului. Deşi nu se precizează, probabil vizat este chiar Marian Iancu.
Poli Timişoara va susţine joi seara una dintre cele mai dificile partide din acest sezon. Formaţia antrenată de Dusan Uhrin va întâlni în deplasare FC Vaslui. Prin prisma ultimelor rezultate şi a evoluţiei celor două echipe, meciul de la Vaslui ar putea decide campioana. Suporterii alb-violeţi care doresc să fie alături de echipa favorită se pot deplasa în mod organizat în Moldova.
Politehnica Timişoara a reuşit să adauge valoare avantajului obţinut etapa trecută în deplasare cu U Cluj şi şi-a consolidat poziţia de lider. Echipa bănăţeană a învins, sâmbătă seara, revelaţia returului Ligii I, FC Braşov, scor 2 – 0, şi s-a detaşat la patru puncte în clasament faţă de principala urmăritoare, Oţelul Galaţi.