Politehnica Timişoara este ca şi salvată de la retrogradare după punctul smuls sâmbătă seara la Odorhei. Handbaliştii alb-violeţi au reuşit una dintre surprizele rundei, un 30-30 pe terenul ocupantei locului doi în clasament, rezultat ce în proporţie de 90 la sută le asigură bănăţenilor menţinerea în Liga Naţională.
Partida dintre Politehnica Timişoara şi Unirea Urziceni, programată pe stadionul Dan Păltinişanu, luni, de la ora 18, îi crează antrenorului Dusan Uhrin câteva probleme de abordare. Aceasta din cauză că aproape toţi jucătorii din echipă sunt pasibili de suspendare, în cazul primirii unui nou cartonaş galben.
Timişorenii s-au întors de la FC Vaslui cu un punct de aur. Aproape sigur, egalul de joi seara a scos echipa moldavă din cursa pentru titlu, în cursă rămânând Oţelul şi Poli.
Patronii celor de la FC Vaslui şi Politehnica Timişoara au reuşit din nou să dea un exemplu de civilizaţie românească. Cei doi au discutat la Digisport în contradictoriu şi au ajuns să se jignească atât de urât, încât ambilor li s-a tăiat microfonul. Dacă jucătorii au reuşit să se menţină la limita decenţei, discutând cu bun simţ despre partida de joi seara, oamenii cu bani s-au coborât la un nivel care prea puţină lume îl poate "promova"...