Căpitanul lui Poli, Dan Alexa, crede că Timişoara poate face un meci bun la Oţelul. Jucătorul este sigur că Timişoara se poate impune, chiar dacă Oţelul este o echipă dificil de învins.
Meciul Politehnica Timişoara - Minaur Baia Mare de sâmbătă, 14 mai, este unul de a fi sau a nu fi în Liga Naţională de handbal şi în sezonul viitor. Dintre cele două formaţii se va alege numele celei de-a doua echipe retrogradate ce va lua drumul eşalonului inferior alături de CSM Oradea.
Comisia Centrală a Arbitrilor nu a decis încă cine se va aflat la centru în meciul returului de campionat dintre Oţelul Galaţi şi Poli Timişoara.