Luni, pentru FC Politehnica Timişoara va debuta cel de-al doilea cantonament al verii. Locaţia este una ideală pentru realizarea performanţei, este vorba de Saafelden, în Austria. Clubul a anunţat şi lotul polist care va efectua stagiul.
Poli mai are două zile până va pleca în cel de-al doilea cantonament al verii. Sâmbătă, una dintre întrebările pe care şi-o puneau fanii a primit răspuns. Vor mai reveni la echipă cei doi jucători plecaţi la Naţională?
Chiar dacă Politehnica Timişoara nu ştie încă divizia în care va evolua, conducerea administrativă a ales ca echipa să-şi continue pregătirea la cel mai înalt nivel, cu un cantonament în Austria.