Jucătorii de la Poli Timişoara s-au plimbat marţi prin Iulius Mall, dar de această dată nu pentru shopping, ci pentru a împărţi flori doamnelor şi domnişoarelor cu ocazia zilei de 8 Martie. Acţiunea a devenit deja o tradiţie, în ultimii ani jucătorii echipei alb-violete răsplătindu-şi în acest fel fanele.
Seria dificilă de meciuri continuă pentru cei de la Politehnica Timişoara. După două victorii, echipa are un moral bun şi este în creştere evidentă de formă. Pentru Timişoara urmează partida cu Universitatea Craiova, duminică de la ora 18, pe stadionul „Dan Păltinişanu”.
Vedeta principală a Timişoarei, Ianis Zicu vede Poli câştigătoarea merituoasă a întâlnirii. „A fost un meci foarte greu, a fost o presiune în plus, pentru că şi Oţelul a învins azi. E o victorie meritată, i-am dominat pe cei de la CFR”, a declarat Zicu, la Digisport.
Meci extrem de dificil pentru Poli, sâmbătă, în faţa celor de la CFR Cluj. Timişoara va susţine, de la ora 19, pe stadionul Constantin Rădulescu unul dintre cele două derbiuri ale etapei a 20-a a Ligii 1. Poli se luptă cu campioana en-titre pentru a se menţine la o diferenţă cât mai mică de liderul la zi, Oţelul Galaţi, echipă ce luptă, tot sâmbătă, acasă, cu Rapid.
S-a ridicat cortina şi în Liga a III-a de fotbal! La o săptămână distanţă de eşalonul de elită s-au desfăşurat şi primele meciuri oficiale din Liga a III-a. Runda cu numărul 16 din seria a V-a a adus două victorii şi o înfrângere pentru echipele din Timiş.