Patronul Timişoarei, Marian Iancu, a fost în sfârşit fericit! El s-a declarat încântat de victoria de la Buzău. „Ne apasă cei 90 de ani de istorie. Acest an ne prinde la capacitate maximă. Eu cred că acest campionat se va decide în ultima etapă. Mingea e rotundă şi se pot întâmpla multe”, a declarat Marian Iancu.
Cel puţin pentru o zi, Politehnica Timişoara e lidera campionatului Ligii 1! Echipa bănăţeană a învins Victoria Brăneşti, scor 2 – 0. Ianis Zicu a înscris din nou, dar a primit şi cartonaşul galben, care îl va ţine pe tuşă pentru marele derbi cu Steaua.
Politehnica Timişoara joacă vineri partida ce ar putea propulsa echipa alb-violetă pe primul loc al clasamentului Ligii 1. Timp de cel puţin o zi bănăţenii devin lideri dacă înving micuţa echipă a Brăneştiului. Meciulva începe de la ora 18.30 şi va putea fi urmări live pe www.tion.ro şi pe postul de televiziune Digisport.
Poli Timişoara a plecat joi la Bucureşti, pentru meciulcu Victoria Brăneşti. Delegaţia efectuează deplasarea cu avionul până la Bucureşti, iar sportivii şi staff-ul tehnic se vor deplasa cu autocarul până la Buzău, unde va avea loc partida.
Ritm infernal pentru jucătorii lui Poli Timişoara, care îşi sărbătoresc zilele de naştere între două antrenamente. După ce luni Mircea Axente a primit un tort din partea colegilor de ziua sa, miercuri a fost rândul lui Ovidiu Burcă.