Costel Pantilimon, portarul lui Poli şi al Naţionalei României, nu acceptă decât victoria în meciul de sâmbătă, ora 19.30, cu Steaua Bucureşti. Stadionul „Dan Păltinişanu” va fi arhiplin, toate biletele puse în vânzare de club au fost achiziţionate de fani, aşa că există toate premisele pentru o nouă victorie de prestigiu.
Campania publicitară derulată de clubul Poli Timişoara, dar şi interesul major al publicul pentru meciul cu Steaua Bucureşti de sâmbătă seara, au făcut ca toate biletele puse în vânzare de organizatori să fie deja vândute. Totuşi, suporterii încă speră!
Aproximativ 300 de jandarmi din cadrul Grupării Mobile Timişoara şi Inspectoratul de Jandarmi Judeţean Timiş, împreună cu 250 de agenţi de pază, vor asigura măsurile de ordine publică la partida de sâmbătă dintre Poli Timişoara şi Steaua Bucureşti la Stadionul „Dan Păltinişanu”.
Preşedintele clubului FC Politehnica Timişoara, Marian Iancu, îşi doreşte tot ce poate fi mai bun pentru echipă. El cere sprijinul publicul local la meciul dificil cu Steaua şi apreciază că pe 4 decembrie, atunci când formaţia alb-violetă va sărbători 90 de ani de activitate, formaţia sa să fie în grupele Champions League.
Poli Timişoara a fost primită excelent în capitala Moldovei. Galeria echipei gazdă a scandat la sfârşitul partidei numele oaspeţilor, în plus pe stadion au fost prezenţi şi câţiva fani cu un steag al echipei bănăţene. Formaţia timişoreană nu s-a obosit prea mult, a fost mai mult un antrenament cu public înaintea derbiului cu Steaua. Singurul regret al timişorenilor a fost că... nu au cunoscut frumoasele fete din Chişinău.