Marian Iancu, preşedintele Poli Timişoara a luat poziţie în legătură cu ultimul audit financiar de la club. Şeful poliştilor garantează că analiza efectuată de o firmă de specialitate cu nume în domeniu oglindeşte perfect situaţia financiară reală a clubului şi că toate datele existente în documentul final elaborat în urma verificărilor contabile sunt reale.
Principalul acţionar al celor de la Politehnica Timişoara continuă războiul pentru Laszlo Sepsi. Pe pagina oficială a clubului a fost publicat un nou set de documente prin care alb-violeţii îşi susţin punctul de vedere. Actele prezentate de avocaţi reprezintă doar motivarea oferită de aceştia pentru acceptarea apelului la TAS şi în niciun caz sentinţa tribunalului. Citiţi ataşate documentele prezentate de club şi traducerea în limba română a acestora, de asemenea aparţinând celor de la Poli.
Clubul Politehnica Timişoara a anunţat că sentinţa Tribunalului de Arbitraj Sportiv de la Lausanne nu confirmă sub nicio formă eliberarea de sub contract a lui Laszlo Sepsi. Totuşi, apelul lansat de jucător a fost în parte admis şi clubul timişorean va trebui să îi plătească 136.343 de euro şi 43.800 de lei. Vedeţi sentinţa oficială emisă de ce de la TAS.
Politehnica Timişoara a intrat sâmbătă în primul cantonament al anului. Chiar dacă acesta are loc la Timişoara, antrenorul Vali Velcea le-a pregătit elevilor săi un stagiu de pregătire după toate canoanele, cu restricţiile aferente. Sportivii vor rămâne să se antreneze la baza Politehnica timp de o săptămână.
Restructurările în lotul lui Poli continuă. Clubul Politehnica a anunţat că s-a ajuns la un acord cu jucătorul Andrei Sava. Dacă această veste nu contează atât de mult în economia jocului Timişoarei, mult mai importantă este plecarea lui Andrei Zăgrean. Atacantul a fost împrumutat pentru returul campionatului la cei de la Voinţa Sibiu, urmând să joace în prima ligă.

Ştiri din Timiș

Timișoara se pregătește de căldură. Paul Trans Service pregătește mașinile pentru vară
Când temperatura urcă, sistemul de climatizare al mașinii devine esențial. O instalație de aer condiționat întreținută corect oferă răcoare rapid, funcționează mai eficient și protejează componentele importante ale sistemului.

Azi în Timișoara

Ce facem astăzi, 22 iunie 2026, în Timișoara?
Luni, 22 iunie, puteți participa la un side quest, să mergeți la un concert sau la expoziții.

Eveniment

VIDEO. Mașină căzută într-o prăpastie pe Transfăgărășan. Cum s-a produs incidentul
O mașină a căzut într-o prăpastie pe Transfăgărășan după ce a fost lăsată neasigurată. Din fericire, nimeni nu a fost rănit, deoarece autoturismul era gol. 2

Eveniment

VIDEO. Operațiune de salvare cu buldoexcavatorul: pompierii din Timișoara au recuperat un cățel blocat într-un canal
Pompierii timișoreni au intervenit pentru salvarea unui cățel căzut într-un canal. După o operațiune care a inclus săpături și utilizarea unui buldoexcavator, animalul a fost extras în siguranță și predat stăpânului. 1

Eveniment

UPDATE. Codul galben de ploi a făcut probleme în Timișoara și Giroc. Pompierii au intervenit la mai multe solicitări în doar două ore
Furtuna care a afectat Timișoara și zona metropolitană în după-amiaza zilei de duminică a pus în alertă echipajele Inspectoratului pentru Situații de Urgență Timiș. UPDATE. Un copac s-a prăbușit peste o mașină aflată în mers

România

PSD intră la guvernare. Mizele noii coaliții și condițiile impuse Executivului Veștea
PSD a decis în unanimitate să intre la guvernare în Executivul condus de Adrian Veștea, preluând Ministerul Afacerilor Interne, Ministerul Dezvoltării și Ministerul Culturii și condiționând sprijinul de măsuri sociale precum majorarea salariului minim, indexarea pensiilor și renunțarea la austeritate. 3

Ştiri din Timiș

Peste 5.000 de elevi din Timiș intră în focul Evaluării Naționale. Luni începe examenul de admitere la liceu
Emoții pentru mii de absolvenți de gimnaziu din județul Timiș. Evaluarea Națională 2026 începe luni, 22 iunie, cu proba scrisă la Limba și literatura română, examenul care cântărește decisiv în admiterea la liceu.

Ştiri din Timiș

Elevii Școlii Gimnaziale nr. 18 din Timișoara, pe podium la concursul „Sanitarii Pricepuți”
Elevii Școlii Gimnaziale nr. 18 din Timișoara au obținut locul al II-lea la faza județeană a concursului de sănătate și prim ajutor „Sanitarii Pricepuți” – ediția 2026, competiție organizată de Crucea Roșie Română.

Tion.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.

Pentru detalii apasati aici