După eşecul înregistrat marţi la licitaţia pentru construcţia de parcări subterane în Timişoara, la care nu s-a prezentat nicio firmă, autorităţile locale scot din joben o firmă belgiană, care ar putea să fie interesată de această investiţie, dar se gândesc şi să aloce 30 de milioane de euro din bugetul local pentru rezolvarea problemei parcării în municipiu.
Până la preconizata realizare a garajelor subterane, municipalitatea din Timişoara vrea să rezolve criza locurilor de parcare cu ce are la îndemână: trotuarele. Maşinile vor putea fi staţionate pe spaţiul rezervat până acum doar pietonilor, în zonele în care acestea vor avea marcaje specifice.
Doamnele şi domnişoarele care vor ajunge, marţi, la Aeroportul Internaţional „Traian Vuia” Timişoara vor avea parte de o surpriză. Angajaţii aeroportului le vor dărui mărţişoare.
Societatea Administrarea Domeniului Public SA a pregătit o nouă „surpriză” pentru șoferi: nu este vorba despre realizarea unor noi locuri de parcare, ci despre faptul că a scumpit, în mare secret, abonamentele și tichetele TelPark pe o zi! Prețul unui tichet de parcare valabil pe o zi aproape că s-a dublat, crescând de la 5 lei la 9 lei în Timișoara. Vedeți cât costă abonamentele!