Moșnița Bike Fest, evenimentul care trebuia să aibă loc sâmbătă în apropierea Timișoarei, pe malul râului Timiș, a fost reprogramat pentru duminică din cauza vremii nefavorabile. Bicicliştii dornici de distracție sunt aşteptaţi la concursuri inedite, cum ar fi aruncatul bicicletei în lungime și vânătoarea de comori, concursuri de viteză off-road şi de slalom printre jaloane.
Bicicliştii dornici de distracție sunt aşteptaţi la sfârşitul săptămânii viitoare la Moşniţa Bike Fest, în apropierea Timișoarei, pe malul râului Timiș. Vor avea loc concursuri inedite, cum ar fi aruncatul bicicletei în lungime – nu bicicletele participanților, ci una pusă le dispoziție de organizatori special în acest scop -, vânătoare de comori, concursuri de viteză off-road şi de slalom printre jaloane.
Eveniment
Un bărbat de 57 de ani a ajuns la spital luni după ce două autoturisme s-au ciocnit într-o intersecție din Timișoara, ambii șoferi susținând că aveau verde la semafor în momentul impactului.
Ştiri din Timiș
Radu Trifan, managerul Muzeului Satului Bănățean, a lansat un apel public către primarii, viceprimarii și consilierii locali din județele Timiș și Caraș-Severin, alături de care a colaborat în ultimele două decenii.
România
Fostul prim-ministru Marcel Ciolacu a câștigat cursa electorală pentru președinția Consiliului Județean Buzău.
România
După centralizarea voturilor exprimate în București, Ciprian Ciucu câștigă detașat, cu procent de 36%.
Cariere de Poveste
Dorina Rusu este farmacistă de aproape 20 de ani, iar în ultimii patru a fost și diriginte de farmacie.
Utile
Luni, 8 decembrie, au loc mai multe lucrări realizate de SDM Timișoara care vizează reparații rutiere.
Azi în Timișoara
Luni puteți merge la mai multe spectacole.